Güncel Sigara Fiyatları (Tümü) 2021

Sigara fiyatları genel olarak her yeni yılın başında ve ortasında güncellenerek belirli oranda artışlara maruz kalmaktadır. 2021 yılına girdiğimiz şu günlerde ülkemizde sigara kullanımında bulunan milyonlarca kişinin yeni fiyat listesi hakkında araştırmalar yaptıklarını, güncel fiyatların ne kadar olduğunu ve onları ne kadar etkileyeceklerini merak etmektedirler. Sigara fiyatlarının netliğe kavuştuğunu, güncel fiyatların konumuz içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Temmuz ayı öncesindeki zam durumlarının şu an için bir değişikliğe uğramadığını, sigara zammının işleme alınmadığını söyleyebiliriz. Dünya sağlık örgütü tarafından her yıl sigara bağımlılığı ile açıklamalarda bulunulduğunu söyleyebiliriz. Dünya üzerinde her yıl 5 milyon insanın sigara kaynaklı akciğer kanserinden dolayı öldüğünü, bu oranın ülkemizde her yıl 120 bin olduğunu söyleyebiliriz.

Sigara bağımlığı geçmiş dönemlerde sadece üst yaş grubu kişilerde görüldüğünü söyleyebiliriz. Bu durumun zaman içerisinde oldukça düştüğünü, çocuk yaş grubunda yer alan kişilerde dahi görülmeye başlandığını söyleyebiliriz. Devletler, sigara kullanımı üzerinden oldukça güzel vergiler kazanmaları durumundan sigara satışlarına daima izin verdiğini, belirli periyotlarla satışlara zamlara getirerek uyguladığı vergilere büyük oranda artışlar meydana getirdiğini söyleyebiliriz. Her yıl Ocak ve Temmuz ayında getirilen zamlar belirli bir süreye kadar tepki oluşumuna neden olurken zaman içerisinde alışıldığını ve zamlı fiyatlar üzerinden satın alım işlemlerinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Genel olarak ülkemizde JTI, American Tobacco ve Philips Morris şirketlerinin sigaralar ürettiğini söyleyebiliriz.

Sigara fiyatları 2021 yılı içerisinde şu anlık bir zam durumuna uğramadığını söyleyebiliriz. Şu an raflar içerisinde yer alan en pahalı sigaranın 15 TL olduğunu, en düşük sigaranın ise 7 TL olduğunu söyleyebiliriz. Şu an için bir zam görülmese de Ocak ayı içerisinde bir zam gelebileceğini ve her sigara grubuna 1 lira zam gelebileceğini söyleyebiliriz. Bu periyodun yine 2021 Temmuz ayında tekrardan yaşanacağını, Temmuz ayında uygulanacak zamın da en az 1 TL olduğunu söyleyebiliriz. Meydana gelen zam durumlarının sigara üreticileri ile alakalı olmadığını, devletin sigara üzerinden aldığı vergilendirme oranını artırdığı için meydana geldiğini söyleyebiliriz. Devlet, sigarayı bıraktırmak için böyle bir hamle uyguladığını dile getirse de sigara satışları üzerinden ciddi oranda gelir elde ettiğini söyleyebiliriz. Kent sigara fiyatı (Switch) 10 TL / (Blue) 12 tl

güncel sigara fiyatları (alıntı)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir