SGK Çalışma Saatleri

SGK, ülkemizdeki en büyük kuruluşlardan birisi olarak gösterilmekte. Ülkemizde yaşayan her birey için sigorta işlemleri, emeklilik primleri, emeklilik yapılandırılması ya da genel sağlık ile ilgili sigorta işlemleri daima bu durum çatısı altında yürütülmektedir. SGK, tamamı ile sigorta işlemlerine ayrılmış özel bir alan olup ülke içerisindeki yaşanılan sorunlara, kişilerin emeklilik ya da sigortaları ile ilgili yaşadığı sorunlar ile ilgili çözümler üreten bir kurum olduğunu söyleyebiliriz. İl merkezleri için ayrı, ilçe merkezleri için ayrı birimler açan kurum, vatandaşlara en iyi şekilde hizmet etmeye çalışarak memnuniyetlerini kazanmaya çalışmaktadır. Bu kurum, diğer kurum hizmetlerine nazaran oldukça yoğun ve dolu bir hizmet şekline sahip olduğunu söyleyebiliriz.

SGK Çalışma Saatleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler, genel olarak işlerini ve planlarını kurumun açılış ve kapanış saatine göre belirlemek istemektedir. Özellikle prim ödemesi ya da yapılandırma yapmak isteyen kişilerin işlemleri birkaç saat sürmesinden dolayı çalışma saati aralığını öğrenmek oldukça önemli gösterilmekte. Birçok kişi SGK Çalışma Saatleri ile mesai saatleri hakkında bilgiler verecek olursak; SGK, sadece hafta içi günlerde hizmet vermektedir. Hafta içi her gün 08:00-12:00 ile 13:00-17:00 arasında hizmet vermektedir. Hafta sonları kapalı olmasından dolayı birçok kişi işlemlerini 5 günlük süre içerisinde tamamlatmaya çalışmaktadır. Yukarıdaki alanlarda dile getirdiğimiz gibi kurum içerisinde işlem yapmak biraz zor, oldukça uzun sıralar olabiliyor.

Sıra sorunundan kurtulmak isteyen kişiler genel olarak açılış saatinden de önce giderek ilk sıra numaralarını almaktalar. Bu sayede işlemlerini hemen yaptırabilme imkanı bulmaları kurumun da işleyişlerine kolaylık getirmektedir. En yoğun saatlerde alınan sıra numaralarından dolayı 2, 3 saat bekleyebilir, tüm gününüzün SGK içerisinde harcanmasına neden olabilirsiniz. Özel günler, resmi tatiller ya da farklı bir durum olması durumunda açılış ve kapanış saatlerini hem SGK sitesi üzerinden hem de Alo 170 çağrı numarası üzerinden öğrenebilirsiniz. Alo 170, SGK ile ilgili merak edilen her soruya yanıt verecek şekilde tasarlanmış olup kurumun resmi destek sistemini oluşturmaktadır. SGK Çalışma Saatleri eğer değişir, güncellenir ise yine bu bağlantıdan güncel ve doğru çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir