Şarap Fiyatları 2021 Güncel

Şarap fiyatları diğer tüm alkollü içecekler gibi asgari maktu vergi oranlarına göre değişkenlik göstermektedir. Ocak 2020 tarihinde maktu vergi oranının artışıyla perakende satış fiyatlarında %2 ila %3 oranında artış gösteren şaraplar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça sevilen bir alkollü içecek türüdür.

Şarap Fiyatları

Dünyanın en iyi üzümlerine sahip olan ülkemizde bol miktarda üretilen şaraplar, farklı damak tatlarına ve kalitelerine göre fiyatlandırılmaktadır. Türkiye’ye özel markalarla dünyaya açılan şaraplarımız, dünyanın birçok önemli restoranındaki şarap menülerinde yer almakta ve büyük beğeni toplamaktadır. Şarap, içiminin kolay olması sebebiyle genellikle kadınlar tarafından daha çok tercih edilen bir alkollü içecektir.

Kavaklıdere Şarap Fiyatları

kavaklıdere şarapları fiyat

Türkiye’de özel sektör tarafından üretilen ilk şarap markası olma özelliğine sahip olan Kavaklıdere adını kurulu bulunduğu Ankara’nın Kavaklıdere semtinden almaktadır. En çok sevilen çeşitlerinden biri olan Boğazkere şarabı buruk bir lezzete sahip olup, kuru meyve ve incir kokusuyla oldukça keyifli bir içime sahiptir. %13,5 alkol oranına sahip bu ürün 75 cl şişlerde ve 130,00 TL fiyattan satışa sunulmaktadır.

Buzbağ Şarap Fiyatları

Buzbağ Şarapları Fiyat

 

1940 yılında Elâzığ’da kurulan şarap deneme evinde üretilen Buzbağ, Türkiye’nin en sevilen şarap çeşitlerinden biridir. Kapadokya bölgesinin Emir ve Tokat ilinin Narince üzümlerinden elde edilen beyaz buzbağ en sevilen çeşitlerden biridir. %12,5 alkol oranına sahi bulunan bu ürün saman sarısı rengi ve mineralsi tadıyla dikkat çekmektedir. Kırmızı Buzbağ şaraplar 75 cl şişelerde 79, 00 TL fiyatla satılmaktadır.

Doluca Şarap Fiyatları

Doluca Şarapları Fiyat

Türkiye’nin altın madalyalı şaraplarından biri olan Doluca, Elazığ ve Diyarbakır yöresi üzümlerinden üretilen özel kav kırmızı şarapları ile öne çıkmaktadır. Böğürtlen, Mürdüm Eriği, Vanilya, Karanfil gibi farklı aromaları çağrıştıran dolgun lezzetiyle şarap severlerin favorileri arasında yer alıyor. 75 cl şişelerde satışa sunulan özel kav şarapların satış fiyatı ise, 70,00 TL aynı markanın 75 cl safir beyaz şarabı ise 95,00 TL satış fiyatına sahip bulunmaktadır.

Sevilen Şarap Fiyatı

Sevilen Şarapları

Farklı birçok ürün çeşidiyle şarap severlerin beğenisine sunulan Sevilen şarapları, İzmir Menderes bölgesinde yetişen Cabernet Sauvignon cinsi üzümlerden üretilmektedir. Soslu et yemekleri ve peynir çeşitleriyle içilmesi tavsiye edilen şarabın en fazla tercih edilen türlerinden biri Merlot’tur.  75 cl şişlerde satışa sunulan Sevilen İsabey Merlot Kırmızı Şarabın satış fiyatı 49,50 TL’dir. Sevilen markasının beyaz şaraplarından biri olan İsabey Narince’nin fiyatı da 49,50 TL fiyattan satışa sunulmaktadır.

Akdeniz Biricik Şarap Fiyatı

Akdeniz İncisi Şarap Fiyat

Diğer şarap markalarıyla kıyaslandığında bir hayli uygun fiyatlarla tüketiciye sunulan Akdeniz Biricik şarapları, fiyat açısından olduğu gibi lezzet açısından da oldukça keyif vericidir.75, 100, 150, 200 ve 300 cl şişelerde satışa sunulan Akdeniz biricik şaraplarının üretim yeri Denizli ilimizdir. 75 cl şişelerde 21,00 TL gibi uygun bir fiyattan satılmaktadır.

ŞARAP ÖNERİLERİ – ŞARAP TAVSİYELERİ

Şarapların Fiyatları 

Şarap Fiyatı

Şarap Fiyatları Ne Kadar ?

Yukarıdakiler dışında merak ettiğiniz şaraplar fiyatları varsa sizler için araştırabiliriz. 5 mayıs itibariyle güncel fiyatları yukarıda yazılmıştır. Merak ettiğiniz markaların şaraplarını yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir