Samsung Telefon Ekranını Televizyona Yansıtma

Birçok akıllı telefon kullanıcısı cep telefonlarında görüntülemeye çalıştıkları içerikleri daha büyük görebilmek adına çoğu zaman keşke daha büyük ekranlı bir telefon ya da tablet alsaydım diye aklından geçirmiştir. Fakat, Samsung cihazların akıllı TV’ler ile bağlantı kurarak ekranı televizyona yansıtma özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Cep telefonu ekranını televizyona aktararak görüntülemek son yılların en popüler işlemlerinden birisi. Üstelik bu işlemi yapmak için ortalıkta kabloların gezinmesine gerek yok, kablosuz bir şekilde aktarım mümkün. Peki, Samsung telefon ekranını televizyona yansıtma için nelere ihtiyaç var?

samsung telefon ekranını televizyona yansıtma

Telefon Ekranını TV’ye Aktarma Kablosuz

Telefonu televizyona bağlamak Samsung cihazlar için adeta bir çocuk oyuncağı diyebiliriz. Son yıllarda teknolojinin hızla gelişmesi sonucunda hayal olduğunu düşündüğümüz birçok şeyi gerçekleştirmek mümkün. İnsanların günlük yaşantılarında ihtiyaç duydukları birçok şey akıllı telefonların yaygınlaşması ve hızla gelişmesi sonucunda bir dokunuş uzaklığa kadar basitleştirildi. Bir bardak kahve eşliğinde televizyonunuzda istediğiniz içeriği izlemek mümkün. Bunun için öncelikle telefonunuzu televizyona bağlayarak başlayabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise cep telefonu ile televizyon arasında görünen veya görünmeyen (kablosuz) bir bağlantı gerçekleştirmek zorundasınız. Çünkü herhangi bir bağlantı olmadan görüntüyü aktarmak maalesef mümkün değil. Bu yöntemlerden hangisini tercih edeceğiniz ise telefon ve televizyonunuzun özelliklerine göre belirlemelisiniz. Burada tercih edebileceğiniz alternatif yöntemleri sizler için aşağıda listeledik;

  1. Bir Smart TV Kullanıcısı Mısınız?

Telefonu wifi ile televizyona bağlamak için bir Smart TV’ye sahip olmanız çoğu zaman yeterli olacaktır. Bunun için televizyon ve görüntü aktaracağınız tablet, telefon ya da bir bilgisayarın fark etmez televizyonla aynı kablosuz ağa bağlı olması gerektiğini unutmayın. Birçok Android cihazda kullanabileceğiniz Miracast ya da DLNA teknolojileri sayesinde cep telefonu ile televizyon arasında bağlantıyı kurabilirsiniz. Miracast teknolojisinden yararlanmak için televizyonunuzun Screen Mirroring adı verilen Ekran Yansıtma özelliğine sahip olması gerekmektedir. Her iki cihazda da bu özelliğin sayfasına gelerek aktif etmeniz gerekiyor.

Daha sonrasında Samsung cep telefonunuzda AllShare adını taşıyan uygulama yardımıyla televizyonunuza görüntüyü aktarabilirsiniz. Eğer bu uygulama yer alıyorsa uygulamayı açarak ekrana yansıtmak istediğiniz içeriği belirlemeniz yeterli. Eğer bir iPhone kullanıcısı iseniz DLNA teknolojisinden yararlanmanız gerekecek.

  1. Smart TV’niz Yok Mu?

Smart TV’si bulunmayan kişiler Android cihazlarını televizyona bağlayabilmek için Google Chromecast modellerinden birisine yönelebilirler. Samsung telefon ekranını televizyona yansıtma için kullanabileceğiniz bu cihazlar medya akışı veya direkt telefonunuzun ekranını televizyonunuza yansıtmak için kullanabileceğiniz kaliteli bir cihaz. Birçok medya dosyasını kendi içerisinde desteklemesi sebebiyle televizyonunuz eski bir model olsa dahi telefondan yansıtacağınız birçok içeriği televizyona yansıtmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir