Samsung Rehber Yedekleme

Cep telefonlarımızda yer alan rehber uygulamasında sevdiğimiz, tanıdığımız ve ihtiyacımız olduğunda yardıma koşan hizmet veren kurum ya da kişilere ait telefon ve iletişim bilgilerini saklıyoruz. Peki, telefonlarımızın rehberleri tüm sorunlara karşı güvende mi? Teknoloji ne kadar gelişmiş olsa da her an elektronik bir cihazda problem yaşanması muhtemel bir senaryo olarak görülür. Bu nedenle rehberimizde yer alan verileri kaybetmemek ve riski minimuma indirmek adına düzenli olarak yedekleme yapmak en mantıklı harekettir. Samsung rehber yedekleme ya da farklı bir model cihazınızda fark etmeksizin rehberinizi yedeklemeli ve bu yedeği güncel tutmalısınız.

Samsung rehber yedekleme işlemlerini gerçekleştirmek için bir program ya da Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz. Bu yazımızda tüm detaylarıyla yedekleme işlemlerine değinecek ve Samsung j7 rehber yedekleme ya da Samsung s8 rehber yedekleme fark etmeksizin Samsung marka tüm akıllı cep telefonlarınızda rehberinizi nasıl yedekleyebileceğinizi anlatacağız.

Samsung Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Samsung marka cep telefonlarında rehberinizi yedeklemeniz için birçok neden bulunmaktadır. Bunlardan en basiti telefonunuzun başına herhangi bir kaza ya da istenmeyen bir durumun gelmesi halinde cihazı servise vermeniz gerekebilir. Bunun yanı sıra diskinde yaşanacak bir arıza sonucunda tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda rehberiniz genellikle sıfırlanır ve tüm iletişim bilgilerinden mahrum kalabilirsiniz. Fakat daha öncesinde Samsung rehber yedekleme programı kullandıysanız birkaç basit işlem sonrasında tüm rehberinize tekrardan kavuşabilirsiniz.

Cihazınızın rehberinin bir yedeğini almak adına ilk olarak telefonunuzda yer alan rehber uygulamasına giriş yapın. Burada cihaz modeline göre farklılıklar gösteriyor olsa da çoğunlukla sağ üstte üç nokta “…” şeklinde bir buton yer alacaktır. Bazı modellerde ise “Menü” ismini taşımaktadır. Buna tıklamanız gerekmektedir. Bu alanda rehberinizle ilgili gerçekleştirebileceğiniz birçok işlem yer almaktadır. Bu alanda yer alan “Ayarlar” sekmesine geçiş yapmanız gerekmektedir. Ayarlarda gerçekleştirebileceğiniz birçok işlem bulunuyor. Fakat bizim ilgimizi ise yalnızca “Kişileri İçe Aktar/Dışa Aktar” yazan kısım çekmekte. Bu seçenek sayesinde rehberinizi yedekleyebilirsiniz.

Rehberinizi dışa aktarmayla ilgili olan seçeneğe tıklamanız halinde yedekleme işlemi sırasında neler yapabileceğiniz karşınıza çıkacaktır. Bunlar rehberinizi bilgisayara aktarma, hafıza kartına aktarma ya da mail olarak gönderme şeklinde 3 farklı yöntemden oluşmaktadır. Bu aşamada yedekleme işlemini gerçekleştirmeyi tercih ettiğiniz ve işinize gelen yöntemi seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir