Samsung Gizli Android Kodları

Samsung gizli android kodları ne işe yarıyor, ya da gizli dediğimiz kodların ne anlama geldiğini bunlarla neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Günümüzde hepimizin cebinde akıllı olarak nitelendirdiğimiz telefonlar mevcut. Bu telefonların içinde bulunan kodlar sayesinde telefonunuzda bulunan gizli işlevlere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu konuda tek ihtiyacınız olan doğru Samsung gizli android kodlarını bilmek. Birçok marka ve telefonda olan bu kodlar android işletim sistemine sahip olan Samsung telefonlarda da var.

Samsung Gizli Kodları Ne İşe Yarar?

Dünyada milyonlarca insan telefon kullanmaktadır. Ayrıca bu telefonların birçoğu android işletim sistemine sahiptir. Birçok akıllı telefonun işletim sistemi olan android sisteminde kullanıcısının kolay bir şekilde erişemeyeceği birçok yazılım ve donanım bilgisi mevcut. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek, gizli kamera bilgilerini öğrenmek gibi maddeler gizli donanım ve yazılım işlevleri arasında olan konulardan yalnızca bazıları. Hızlı kodlar ya da özellik kodları olarak da bilinen USDD gizli verilerin erişilmesine imkan sağlayan bir arayüz protokolü olarak tasarlanmıştır. Samsung gizli android kodları sayesinde sistemsel bazı verilere ulaşarak düzeltmeler yapabilir ve telefonunuzun gizli diğer işlevsel yönleriyle tanışabilirsiniz. Bu sizin için oldukça keyifli olacaktır. Ancak diğer birçok kod için geçerli olan pratik olmama durumu Samsung gizli android kodları için de geçerlidir.

samsung gizli android kodları

Gizli Android Kodları Kullanılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Basit simge ve rakamların bir araya gelmesinden oluşan bu Samsung gizli android kodları, birçok gizli veriye ulaşmanızı sağlamasına rağmen kullanım açısından pratik değildir. Üstelik bunları ezberlemek de sizin için biraz zor olabilir. Ancak yine de bu kodları kullanarak merak ettiğiniz yazılım ve donanım bilgilerine ulaşmak, yerel baz istasyonları performans durumunu görmek ya da IMEI numarasını görmüş olmak işinize yaramasa bile sizi keyiflendirebilir. Bunu denemek istiyorsanız bazı dikkat etmeniz gereken hususlar var. Data kaybetmek istemiyorsanız Samsung gizli android kodlarını girmeden önce telefonunuzun içindeki bilgileri mutlaka yedeklemelisiniz. Telefonunuz herhangi bir internet ağına bağlı olmak zorunda değil. Bahsettiğimiz bilgilere ulaşabilmek için telefonunuzun arama ekranı kısmına bu simge ve sayılardan oluşan kodları girmeniz yeterli olacaktır.

Akıllı Telefonlarda Kullanabileceğiniz Gizli Kodlar

  • IMEI numarası öğrenmek için *#06# kodunu tuşlayabilirsiniz. IMEI numarası, telefonunuz kaybolduğunda onu bulmanızı sağlayacak önemli numaralardan birisidir.

 

  • LCD ekran test modu İçin *#0*# kodunu tuşlayabilirsiniz. Bu kod sayesinde telefonunuzun LCD ekranını renk, reseptör ya da titreşim gibi konularda test etmeniz mümkün olacaktır.

 

  • Hızlı test menüsü için *#7353# kodunu tuşlayabilirsiniz. Kamera, ses, Bluetooth gibi donanım özelliklerini bu kod sayesinde öğrenebilirsiniz.

 

  • Cep telefonu teşhis için *#9090# kodunu kullanabilirsiniz.

 

  • Fabrika ayarlarına geri dönmek için *2767*3855# kodunu kullanabilirsiniz ancak bu kod ve yöntem telefonunuzda bulunan bazı dataların kaybolmasına sebep olabilir bu yüzden dikkatli olmalısınız.

 

  • Firmware görüntülemek için *#1234# kodunu tuşlayabilirsiniz. Özellikle de yeni samsung telefonlarda bu kod daha rahat kullanılabilir.

 

  • Arama yönlendirme kontrolü için *#61# kodunu tuşlayarak arama yaparsanız çağrı yönlendirme bilgilerini kolaylıkla görebilirsiniz. Bunun dışında ses, faks ve SMS gibi senkronizasyon yönlendirme yapabilen konular hakkında da hemen bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

  • Arama bekletme etkinleştirmek için *43# kodunu tuşlamalısınız. Bu kod ile telefonunuzun çağrı bekletme özelliğini etkinleştirmiş olursunuz.

Yukarıda Samsung ve diğer telefonlarda kullanabileceğiniz gizli android kodlarını sizlerle paylaştık. Eğer telefonunuzda kullanamıyorsanız bizlere telefon modelinizi yazabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız telefon kodlarınıda yorum olarak bizlere iletirseniz diğer kullanıcılarımızda yararlanmış olacaktır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir