Samsung Ekran Görüntüsü Alma

Dünyanın en büyük akıllı telefon üretici şirketi olan Samsung, akıllı telefon piyasasının büyük bir dilimini elinde tutmaktadır. Birçok telefon modeli bulunan şirket, Note ve Galaxy serisi ile birçok ülkede Apple ile birlikte rekabet etmektedir. Android konusunda oldukça iyi bir gelişime sahiptir. Ülkemizde oldukça fazla kullanıma sahip olan Samsung telefon kullanıcı, telefon kullanımı konusunda Samsung Ekran Görüntüsü Alma konusunu araştırmaktadırlar. Ekran görüntüsü alma, bazı durumlarda brçok kişinin anlık olarak ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Her akıllı telefon modelinin tasarım olarak birbirinden farklı olmasından dolayı ekran görüntüsü alma işlemlerinin de farklı olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Samsung Ekran Görüntüsü Alma işlemini ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Anlatım; 2 farklı yöntem üzerinden yapacağız.

İlk Yöntem;

Samsung Ekran Görüntüsü Alma işleminin ilk yöntemi; Samsung telefonlarda bulunan güç düğmesi (telefonu açma ve kapama düğmesi) ile telefonların menüye gitme tuşuna aynı anda basılması durumunda birkaç saniye içerisinde deklanşör sesinin geldiğini duyabilirsiniz. O sesi duyduğunuz andan itibaren artık ekran görüntüsünün çekildiğini duyabilirsiniz. Galeriye girdiğinizde Ekran Görüntüsü adında yeni bir resim klasörünün oluştuğunu görebilirsiniz.

İkinci Yöntem

Yukarıda dile getirdiğimiz yöntem genel olarak tüm Samsung  telefonlarında geçerlilik göstermektedir. İkinci yöntemimiz ise daha çok Galaxy model telefonlarda geçerlilik göstermektedir. Galaxy model telefonlarınızda bulunan sensörler üzerinden kolay bir şekilde avuç içiniz ile ekran görüntüsü çekebilirsiniz. Bunun için ilk olarak telefonlarınızın Ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise “Hareketler ve İşaretler” kısmına giriş yapıyor, burada gelen seçenekler arasından “Ekranı Yakalamak İçin Avuç İçinizle Kaydırın” kısmını aktif hale getiriniz. Bu işlemleri yapmanız durumunda Samsung Ekran Görüntüsü Alma işleminin başarılı bir şekilde yerine getirildiğini görebilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir