Samsung 1205 Format Atma ve Kilit Kodu Kırma

Samsung 1205 format atma ve kilit kodu kırma konuları hakkında merak ettiğiniz bu konuları ve daha fazlasını bu yazı dizisinde bulabilirsiniz. Samsung telefon kullanan kişilerin önemli bir avantajları da kendi cihazlarına kolaylıkla format atabilmeleridir. Aynı şekilde kullanıcılar cihazlarındaki kilit kodunu da kırabilir ve kaldırabilirler. Samsung telefon kullanıcılarının gün geçtikçe büyük bir artış göstermektedir. Özellikle Samsung cihazlar oldukça hassas ve kaliteli aletlerdir. İşte bu cihazların daha verimli çalışması ve uzun ömürlü olması için belirli periyotlarda format atılması gerekmektedir. Özellikle bu aletler kullanımdan kaynaklanan ve istenmeyen bazı programlardan dolayı tam performansla çalışama sorunu yaşayabilmektedirler. Bu nedenle yaptığınız formatlar sayesinde telefonunuzdaki bu kötü yazılım ve uygulamalardan kurtulmuş olursunuz. Bu sayede telefonunuz daha uzun ömürlü olur ve tam performansla çalışmaya devam edebilir.

samsung 1205 format atma ve kilit kodu kırma

Samsung 1205 Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Samsung seri telefonlarına iki farklı şekilde format atılabilmektedir. Bunlardan bir tanesine soft format işlemi adı verilmektedir. Bu yöntem ile telefon işletim sistemi ve uygulaması üzerinden fabrika ayarlarına dön komutu verilerek işlem tamamlanır. Bu işlem temelde daha basit ve kolay bir yöntemdir. Bu yöntem ile kullanıcılar 10-15 dakika içerisinde bu format işlemini gerçekleştirebilirler. Bir diğer format ise hard format olarak adlandırılan sıfırlama yöntemidir. Bu yöntem özellikle yazılımsal problemler yaşayan cihazlara uygulanmaktadır. Yazılımsal sorunlar acısından çözüm arayan kullanıcılar hard format yöntemini kullanarak nispeten garantili bir format işlemi gerçekleştirirler. Bu işlemi, işletim sistemi menüsü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu format soft formata nazaran daha karmaşık ve daha uzun sürer.  Fakat bu işlemi gerçekleştirdikten sonra telefonunuz ilk günkü gibi çalışmaya başlayacaktır. Ayrıca yazılımsal sorunlardan kaynaklanan yavaşlamalar giderilecektir.

Samsung 1205 Kilit Kodunu Kırma Ve Kaldırma İşlemi

Eğer telefonunuzu korumak için kilit kodu girdi ve bu kodu zamanla unuttuysanız yapmanız gereken birkaç kolay işlem var. Bu işlemleri kullanarak kayıp kilit kodunu kırmış olursunuz. Bu işlem oldukça basit ve kolay bir yöntemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için telefonunuzu acil arama maduna getirerek arama bölümüne *2767*3855# yazarak kilit kodunu kırma işlemini başlatabilirsiniz. Bu kodu yazdıktan sonra telefonunuza format atılır ve telefon kendini yeniden başlatır. Bu işlem süresi en fazla 5-8 dakika arası sürebilmektedir. Bu işlemden sonra telefon kilit kodunu kırma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Kilit kodunu unuttuğunuz durumlarda paniğe kapılmanıza gerek yok. Ayrıca bu işlemi basit takılma ve ekran donmalarını gidermek içinde kullanabilirsiniz.

Samsung 1205 Telefonlara Format Atma ve Kilit Kodunu Kırarken Dikkat Edin

Özelikle telefonlarınıza format atmadan önce olası veri kayıplarını önlemek için mutlaka telefonunuzu yedekleyin. Format esnasında beklenmedik sorunlarla karşılaşma olasılığınız var. Ayrıca soft format atmak için girdiğiniz kodun doğru olduğundan emin olmadan işlemi gerçekleştirmeyin.

Samsung 1205 format atma işlemini yapmak aslında bu kadar basit. Eğer takıldığınız nokta olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Samsung telefonunuzun gizli kodlarına ulaşmak isterseniz diğer makalemizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir