Doğal Yumurta ve Faydaları

Yumurta gerçekten yiyebileceğiniz en sağlıklı besin kaynaklarından biridir, en muhteşem gıdalardan biri. Ama ne yazık ki uzun bir süre boyunca yumurta sağlıksızdır denilerek, insanlar korkutuldu. Bu tür yalanlara inanmayınız!

İnsanlar pek çok konuda yanlış bildikleri için yalan attılar, korkutulduğunun aksine oldukça sağlıklı olan yumurta, Hindistan cevizi yağı gibi gıdalar da “kalp hastalığına neden oluyor” yalanıyla yıllarca kötülendi. Köy yumurtasının taze olup olmadığını haşladıktan sonra kabuğu zor soyuluyorsa bilin ki taze yumurtadır. Tavukçuluk yapanlar bunları iyi bilir Köy yumurtası tavuğun altında en fazla 3 saat durmalıdır.

Oysa son yapılan araştırmalara göre yumurtanın inanılmaz sağlıklı bir gıda olduğunu gösteriyor. İşte yumurtayı muhteşem bir yiyecek yapan gerçekler:

Sadece bir yumurta inanılmaz miktarda protein, vitamin, mineral ve diğer faydalı maddeleri içerir.

ASLA ÇİFTLİK TAVUĞU YUMURTASI YEMEYİN!

Çünkü ; Şirketler milyonlarca dolarlık reklamlarla beyin yıkıyorlar. Bu yetmediği gibi ayriyeten birde  Pastörize yumurta Üreten şirketlerine aşırı teşvikler verilmeye başlandı. Yakında köylerde horoz ötmeyecek, Denizli’nin horozları sadece türkülerde kalacak.

ÇİFT SARILI YUMURTA ZARARLI MIDIR?

Çift sarılı yumurtanın diğer yumurta ile tat ve besin değerleri aynıdır hiç bir zararı yoktur. Sadece çift sarılı olduğundan diğer yumurtadan daha iri ve büyüktür. Çift sarılı yumurtayı pazarlarda veya marketlerde büyüklüklerinden anlaşılır. Normalde çift sarılı yumurta haşlanınca daha lezzetli olur fakat çift sarılı yumurta alıyorsanız en önemlisi dış Rengi sarı olacak.İçindeki sarısı biraz koyu olursa doğal yumurta olur fakat içindekiler açık renkli sarıysa suni yem ile besleniyordur.

İlgili Makaleler


7 Yorum

  1. Yazarımızın faydalı makalelerinden birtanesi.Devamı gelecek teşekkürler…

  2. Gerçekten çok önemli bir makale herkesin ziyaret edip okumasi lazim bütün makaleleriniz çok güzel sizin sayesinde herşeyi öğreniyiyoruz teşekkürler

  3. yumurtanın zararlarını ve faydalarını öğrenmiş olduk teşşekkür ederim sizlere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir