Pubg Lite Launcher İni Fail Hatası Nasıl Çözülür?

Pubg Lite Launcher İni fail hatası Bluehole şirketi tarafından geliştirilmiş bulunan ve çok oyuncu ile eş zamanlı olarak oynanabilen bir oyunda meydana gelen hatalardan biridir. Pubg (PlayerUnknown’s Battle Grounds) en fazla 100 oyuncuyla bir uçağın içerisinde başlar. Oyuncular kendi belirledikleri zamanda uçaktan atlayarak aşağıda bulunan adanın farklı bölgelerine iniş yaparlar. Oldukça keyifli bir oyun olan Pubg oyun ve seyir zevki sebebiyle oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Pubg Lite Launcher İni Fail Hatası Nasıl Çözülür

Pubg Lite oyununu her zamanki gibi büyük bir keyifle ve zevk alarak oynadığınız anda birdenbire bir hata almaya başladıysanız, durduk yere bu hatanın nereden çıktığıyla ilgili bir bilginiz olmaması halinde çileden çıkarsınız ve tüm keyfiniz bir anda kaçabilir. Pubg Lite Launcher hatası Pubg lite başlama logosuna bastığınız anda karşınıza çıkabilecek hatalardan biridir. Bu tür durumlarda yapılması gerekenlerle ilgili yazımızı dikkatlice okumanız halinde yarım kalan oyun keyfinize kısa süre içerisinde geri dönebilirsiniz.

Pubg Lite Launcher İni Fail Hatanın Çözümü Var Mı?

Pubg Lite Launcher hatası aldığınızda ilk yapmanız gereken şey verdiğimiz yönergeleri sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmek olmalıdır.

Sırasıyla denetim masası/ ağ ve internet/ ağ bağlantıları yönergelerini izlemek ve ağ bağlantılarına girerek kullanmış olduğunuz ağa sağ tıklayarak ‘’özellikler’’ e tıklayın.

Karşınıza çıkacak olan sahifede İnternet protokolü sürüm 4 ( TCP/ıPV4) seçeneğini tıklayın.

Açılacak olan ekranda yer alan ibareler arasından ‘’Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan’’ seçeneğine tıklayın.

Tüm işlemleri sırayla ve eksiksiz yapmanız halinde açılacak olan sayfaya yeni DNS adres bilgilerini girip kaydedin. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra yeniden Pubg Lite oyununa girmek ve oyununuza yeniden devam etmek mümkün olacaktır.

Pubg Lite Launcher İni Fail Hatası Alternatif Çözümü

Pubg Lite Launcher İni fail hatası meydana gelmişse, yapılması gereken bazı farklı işlemler dikkatlice uygulanarak hatanı giderilmesi mümkün olabilmektedir. Bilgisayarlarda meydana gelen beklenmeyen hatalarda olduğu gibi modeme ‘’reset’’ atarak oyuna yeniden girmeyi denemek ilk yöntem olarak denenebilir. Resetleme sonrasında istenilen sonucun elde edilmemesi halinde ise, DNS değişikliği yaparak oyuna yeniden girmek mümkün olabilir. DNS değişikliklerinde 1.1.1.1/ 1.0.0.1 ya da 8.8.8.8/ 8.8.4.4 kombinasyonları denenebilir.

DNS’nin zaten aktif olması durumunda ise, iptal ederek DNS’siz denemeli, sonuç yine yanıysa farklı bir DNS kullanarak süreci yeniden başlatmalısın.

Tüm yöntemleri denediğin halde herhangi bir sonuç elde edilmiyorsa, son çare olarak oyunu silmek ve farklı bir konuma oyunu yeniden kurmak bir çare olabilir.

Pubg Oyununda En Sık Karşılaşılan Hatalar

Pubg Lite Launcher İni fail hatası haricinde meydana gelmesi muhtemel hatalar konusunda bilgi sahibi olmanız halinde sorunun çözümü de o denli kolay olacaktır. ‘’DX 11 feature level 10.0 is required to run the engine hatası’’ karşılaşacağınız muhtemel hatalardan biridir. Bu tür bir hata söz konusuysa ekran/ grafik kartınız Directx/11 ‘i desteklemiyordur. Bu sebeple oyuna giriş yapmak mümkün olmayacaktır. Directx 11’i destekleyen sistem listesinde sisteminiz yoksa bu bilgisayarınızın oyunu desteklemediği anlamına gelir.

Pubg Lite Launcher İni fail hatası dışında karşılaşılan sorunlardan biri de, oyunun belirli ülkelerde oynanabilir olma özelliği sebebiyle ortaya çıkar. Ekranınızda ‘’Not avalaible in your region’’ şeklinde bir mesaj almışsanız, muhtemelen oyunun oynanmasının uygun olduğu bölgelerin dışında bir lokasyondasınız demektir. Bu tür bir sorunla karşılaşınca, doğru saat ve zaman diliminde olup olmadığınızı ve VNP gibi 3. parti programların açık olmadığını kontrol ettikten sonra oyuna yeniden girmeyi deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir