Priv Ne Demektir | Priv Hesap Nedir?

Priv; İngilizce kökenli bir kelimedir. Private sözcüğünün kısa hali olarak ele alınabilir. Private kelimesinin Türkçe karşılığı; mahrem, kişisel, özel, has gibi anlamlara gelmektedir. Priv son dönemde daha sık Instagram ile birlikte kullanılan bir terim haline gelmiş durumda.  Birçok İnstagram kullanıcısının kendine birer Priv hesap açtığını görmek mümkün.

 

Prvi Hesap Nedir?

 

Instagram herkesin kendi hayatının bir bölümünü paylaştığı bir platform halini aldı. Fotoğraflar, videolar ve birçok hikaye burada kendini gösteriyor. Instagram’ın hayatlarımıza girmesi ile birlikte her gün hayatımıza yeni kelimeler de eklenmeye başladı. Son dönemde hayatımıza kazandırılan yeni kelime ise Priv hesap oldu.

 

Peki; Prvi hesap nedir?

 

  • Priv hesap olarak bilinen hesap; Instagramın da son dönemde desteklediği ve geliştirdiği bir özellik.
  • Kişi Instagram kullanıcısıdır ve aynı zaman da bir de Priv hesaba sahiptir.
  • Birçok ünlünün Priv hesabı olduğu da bilinmektedir.

 

Bazı kişiler bu hesapları stalk hesapları olarak da ele almaktadır. Böyle olmasa dahi kişilerin sadece hobi amaçlı ya da kendini daha rahat hissederek paylaşım yapma amaçlı açtığı birçok sayfa olduğunu görmek mümkün.

 

Priv Hesap Ne İşe Yarar?

 

Priv hesaplar ile gerçek kullanıcı hesapları arasında ciddi ayrımlar olduğu söylenemez. Ancak bir tanım yapılması gerekliyse kişilerin Priv hesapları çok daha önemlidir çünkü burada bulunan kişiler ciddi anlamda özeldir.

 

Priv hesaplarda;

 

  • Çok fazla kişinin ekli olduğunu görmek mümkün değildir. Aile ve arkadaşlar ön plandadır.
  • Paylaşımlar daha özeldir ve kişiseldir.
  • Ciddi bir paylaşımdan çok kişilerin hayatlarındaki komik anları görmeniz mümkündür.
  • Takip etmek ve takipçi için çabalamak bu hesaplar için uygun değildir.
  • Kişilerin oluşturduğu bazı Priv hesaplarda sadece eğlence ön planda yer alır.
  • Priv hesap ile normal Instagram hesabı arasında bir fark yoktur. Kullanım amacı farklılık göstermektedir.

 

Bazı kişilerin priv hesap açmasının yanı sıra bazı kişileirn de direkt kendi hesabını priv hesap olarak ele aldığını görmek mümkündür. Kişi gerçek bir kişi olarak Instagram üzerinde bulunmak istemeyebilir ancak Priv hesap olarak varlığını sürdürebilmektedir.

 

Priv hesap açarken bunun kişisel olması zorunlu değildir. Sizin hangi hesabınızı Priv hesap oalrak adlandırdığınız daha önemlidir. Hangi alanda daha rahat paylaşım yapıyor ve sizi takip eden kişileri önemsemiyorsanız burası sizin Priv hesabınız diyebiliriz. Genel olarak gizli olması gerektiğine dair bir düşünce hakim olsa da bu hesaplar açık olabilir. Bu aşamada sizin kimi takip ettiğiniz daha önemlidir.

 

Instagram genelinde takip karşılığı takip yapan birçok hesap görmeniz mümkündür. Tamemen takipçi edinme korkusundan sıyrıldığınız hesap sizin için Priv hesap olacaktır. Hesabınızın feyk bir hesap gibi görünmemesi Instagram açısından önemli. Priv bir hesabınız dahi olsa mutlaka profil fotoğrafınız ve hareketliliğiniz olmalı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir