Primolut Adet Geciktirici Kullanımı

Primolut adet geciktirici kadınlar için tasarlanmış ve özel günlerin gecikmesini sağlayan bir ilaçtır. Bu şekilde adet günlerini ertelemeye ve kadınların zor günlerini geciktirmeye yarayacaktır. Kadınlar bazı durumlardan dolayı regl tarihlerini ertelemek isteyebilirler. Regl tarihlerini ileriye almak için Primolut adet geciktirici kullanabilirsiniz.

primolut adet geciktirici

Primolut Adet Geciktirici Nasıl Kullanılır?

Adet geciktirici kullanımında her kadının bilmesi gereken şeyler bulunur. Primolutun kullanımını adet öncesinden daha önce başlamalıdır. Yani regl dönemine ve günlerini takip ederek bu ilacı kullanmalısınız. Bunun için ise regl olacağınız tarihleri bilmeniz gerekir. Çünkü Primolut adetten 2-3 gün önce alınması gereken bir ilaçtır.  Regl olduktan sonra içmeniz ise, bir işe yaramayacaktır. Bu yüzden mutlaka buna dikkat etmelisiniz.

Bu ilacın kullanımıyla regl kanamalarını tamamen bitirebilirsiniz. Ama kadınların regl döneminde yaşadığı şişkinlik, hassasiyet gibi sorunların oluşması devam edecektir. Bu ilaç sadece kanamayı durdurabilen bir ilaçtır. Adetin diğer belirtilerini kesmeyecektir. Primolut kullanımına günde 2 kez olmak üzere devam etmelisiniz. Sabah ve akşam olmak üzere bu ilacı almanız tavsiye edilir. Primolut kullanımıyla regl dönemini 1 hafta geciktirebilirsiniz.

Primolut Adet Geciktirici Yan Etkileri

Bazı durumlar ve belirtiler ilacı almamanız gerektiğini haber edebilir. Örneğin çok şiddetli bir baş ağrısı yaşıyorsanız, Primolut kullanmanız önerilmez. Bu tarz alerjik durumlarınız varsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız. İlacın yan etkileri ise kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir. Ama adet geciktiriciler genel olarak hafif bir ilaç olarak tabir edilirler.

Doktor tavsiyesi olmaksızın kesinlikle kullanmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir