Poker Nasıl Oynanır?

Poker oynamak, çoğu kişi için zihnen zor olsa da, oynamasını öğrendikten sonra oldukça keyifli ve kolay bir oyundur. Şans, sabır ve taktik ile ilerleyebileceğiniz bu oyun, bir iskambil oyunudur. Özet olarak söyleyelim ki, pokerin altın kuralı her turda beşliyi yakalamanız olacaktır. En az 2, en fazla 10 kişi ile oynanan poker, 1 adet 52’lik deste ile oynanıyor. Masa üzerinde, saat yönünde olan bu oyunlar, katılımcısı olduğu sürece devam edebilen bir oyundur.

Poker Nasıl Oynanır

Kart Sıralaması Nasıldır?

Poker için, kart sıralaması A,K,Q,J,10,9,8,7,6,5,4,3,2 olarak çıkıyor karşımıza. Her bir oyuncu için oyunun temel amacı dağıtılan 2 kartla yerdeki kartları tamamlayıp en iyi 5’liyi türetmek ve rakipin ya da rakiplerin çiplerini toplamaktır.

Poker Oynarken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  • kav oyun başlangıcında elde mevcut olması gereken para
  • ganyota-mano mekân sahibinin aldığı oyun parası ya da yüzde
  • tek 1 kart istemek.
  • çift kart 2 kart istemek.
  • dol / dol ver / doldur 3 kart istemek.
Poker Stratejileri Nasıldır?

Poker stratejileri, en net olarak şöyle söyleyelim. Oyunda kalmanız için pas demeniz gerekiyor. Yani bu sayede oyunda kalabilirsiniz. İyi bir eliniz olursa mesela, bunu belli etmeyin. Bu sayede diğer kartları da pas geçmemiş olursunuz. Lakin elinizin iyi olduğunu belli ederseniz, bunu anlayan diğer oyuncular pas geçecektir ve masadaki daha az para ile kazanmaya devam etmiş olacaksınızdır. İyi bir oyuncu olarak ilerleyen bu çalışmalar, size en azından giriş seviyesinde bilgiler sağlamış olacak.

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Poker Kuralları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir