Poker Kuralları

Şansla ve biraz da tahmin ile oynanan bu oyun, işinizi bildikten sonra oldukça eğlenceli bir kağıt oyunu diyebiliriz. Özellikle sabırlı bir oyun olduğu için de, kesinlikle sistemli çalışmalı ve bilinçli hareket etmelisiniz. Bu oyunun en büyük farkı, sizin oyunculuğunuzun yanında bir de kendinize güvenmeniz ve karşı tarafı psikolojik olarak etkilemeniz olacaktır. Bu sayede karşı taraf pas geçmeden, kartlarını açacaktır. Oldukça şans ile dönen bu oyunun en büyük farkı, dediğimiz gibi bilinçli yapılan haretlerin ve hamlelerin de olmasıdır. Peki ama nedir bunlar? Gelin inceleyelim.

poker kurallari

Poker Kuralları Nedir?

Poker oynamak ile ilgili, daha önce sizlere detaylı bir içerik hazırlamıştık. Poker nasıl oynanır? adlı yazımıza ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise, daha çok teknik üzerinden ve kurallar üzerinden ilerleyeceğiz. Peki ama nedir poker oynamanın kuralları? Gelin sizlere detaylı bir çalışma sunalım ve bilgili olan bireylere, biraz daha fikir vermiş olalım.

  • Bir kere poker oynarken, bütün renklerin aynı değerde olduğunu unutmayın,
    • Yalnızca 5 kartı benzemez diğerlerine. Bununla birlikte eşit sayı denk gelirse, bildiğimiz o meşhur sıralama yapılır. Bu sıralama ise Kupa < Maça < karo < sinek olacak şekilde düzenlenir. Çünkü bu bir kuraldır. 
  • Oyun başlarken, en baştan belirlenen bir fiyat vardır. Yani örneğin en fazla 10.000 TL’sine oynamak gibi. Ama tabi büyük masalarda fiyatlar da büyük olur. Ki bu kural, dostça bir oyunun en temel noktasıdır. Malum, işin ucunda evi arsayı arabayı kaybetmek var.
  • Her yeni turda, oyuncular yere pot koymaktadır. Bunu daha kartlar dağıtıma başlamadan yapmak durumundadır.

Poker oynamanın kuralları en bilindik haliyle bu şekildedir. Oyunu iyi bilen bir ekip, duruma göre esnek kurallar da uygulayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir