PageRank Değerini Yükseltme İpuçları

Pagerank nedir ?

Son dönemde en sık şekilde kullanılan pagerank, Google tarafından geliştirilmiş olan bir algoritma diyebiliriz. Sitenizi analiz etmenize yardımcı olacak pagerank değerini nasıl yükselteceğiniz de önemlidir. Bunun için ilk olarak Google’ın değer vermiş olduğu bütün sitelere mutlaka kayıt olmanız gerekiyor.

Google PageRank Yükseltme

Pagerank değeri nasıl yükseltilir ?

Bu yüzden Google pagerank değerini yükseltmek adına yüksek kaliteli Back linklerin mutlaka elde edilmesi gerekiyor. Bunu başarabilmeniz adına da mutlaka yapmanız gereken google’un değer verdiği web sitelerine link alacak şekilde eklemek gerekmektedir. Böyle olursa pagerank değerini yükseltmek zor olmayacak.

Evet ! Çok konuşuluyor değil mi PageRank. Adeta bir büyü gibi bir şey. Tabiri yerinde ise sitemin PageRank’ı yüksek olsun da gerisi önemli değil diye bile bakabiliyoruz bazen.

2015 yılının başlarından beri her ne kadar bir çok kişi yeni güncellemeler ile artık PageRank (PR) nin bir kıymetinin kalmadığını söylese de, günümüzde bence hala daha bir çok blogger veya analiz meraklıları en çok dikkate aldığı unsurlardan biri PR’dir.

Güncel Olunması Gerekir

Pagerank değerini yükseltmek adına bir diğer önemli adım ise güncel olunması gerektiğidir. Çünkü Google, yeni olan sitelerin içeriklerine diğer sitelerden daha fazla önem veriyor. Yeni sitenize içerik eklemeye başladık sıra doğal olarak Google botları da sitenizi taramaya başlayacak. Bu durumda doğal olarak Pagerank değerinin yükselmesine de yardımcı olacak.

Kaliteli İçerik Gerekiyor

Pagerank değerinin yükseltilmesini sağlayan bir diğer yol ise kaliteli içerikler olduğunu belirtmek isteriz. Pagerank değerinin yükselişe geçmesi adına mutlaka kaliteli içerikler paylaşmanız gerekiyor diyebiliriz. Bu sayede backlink kazanma şansına da sahip olmaya başlayacaksınız. Bunun haricinde pagerank değerini yükseltmek adına backlink alınması gerekiyor. Çünkü Google için en önemli adımlardan birisi de linktir. Bunu başarabilmeniz adına backlink alınması gerekiyor. Böylelikle kısa zaman dilimi içerisinde pagerank değerini en iyi şekilde yükseltme başarısını göstereceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir