Oyun Klavyesi Tavsiyeleri

Son yıllarda oyun oynamanın bir sektör haline gelmesiyle birlikte bu sektöre yatırım yapmaya başlayan firmalar birbirinden ilgi çekici ve oyuncuların performansını arttırmaya yönelik ürünler üretmeye başladı. Oyuncular için özel olarak üretilen Mouse, klavye ve koltukların yanı sıra artık sektör o kadar ilgi çekici bir hal almaya başladı ki çorap ve eldiven gibi ürünlerde üretilmeye başlandı. Bugün sizler için hazırladığımız liste yazımızda oyuncu klavyesi önerisi 2019 ‘ün enlerini paylaşacağız. Oyun klavyesi tavsiyeleri yazımız içerisinde sizleri oyun esnasında destekleyen birçok özelliği ve tepkime sürelerinin maksimum olduğu ürünlere yer vereceğiz.

Peki, Oyuncu Klavyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyuncu klavyesi seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı temel konular bulunmaktadır. Bilhassa çevrimiçi oyunlarda oyun performansınızı derinden etkileme potansiyeli bulunan klavyeler sizin işinizi ne kadar kolaylaştırırsa o kadar faydalıdır diyebiliriz.

  • Klavyenizi kullanarak en sık oynayacağınız oyun türünü belirleyin ve buna göre bir seçim yapın.
  • Seçim yapacağınız klavyenin gerçekten vaat ettiği özellikleri sunabileceğinden emin olun, bilindik bir marka olması bunu garanti altına alacaktır.
  • Elbette fiyat/performans araştırmanızı yapın.
  • Tuşların renklendirmesi oldukça önemli bir unsurdur, bunu kesinlikle es geçmeyin.

Gaming Klavye Önerisi 2019

Bir oyuncu klavyesi seçimi yaparken en sık kullanılan “WASD” ve “Yön Okları” tuşlarının farklı renklendirmelere sahip tuşlardan yapılmış olması ya da dokularının diğer tuşlara oranla farklı olması sizin klavye üzerinde yer alan tuşları ayırt etme konusunda daha hızlı sonuçlar vermenizi sağlayacaktır. Bazen klavyede aradığınız tuşun yerini kaçırdığınızda bu tarz ufak farklılıklar ilgili tuşu bulma hızınızı büyük oranda etkileyecek, standart klavyelere oranla %100’e kadar daha hızlı sonuç almanız mümkün olacaktır. Oyun klavyesi tavsiyeleri listemize bir Logitech ürünüyle başlamak istiyoruz.

Logitech G810

  • Logitech G810 Orion Spectrum

G810, üstün ışıklandırma sistemi sayesinde klavyeniz üzerinde yer alan hiçbir tuşun gözünüzden kaçmasına izin vermiyor. Tamamen oyuncular için üretilen bu klavye yüksek performans almanız için özel olarak üretilmiştir. En yeni teknolojiye sahip mekanik klavye özelliğini taşıyan G810, oyun esnasında hiçbir verinin gecikmesine izin vermiyor.  Yalnızca klavye üzerinde göreceğiniz değil arka planda pek dikkat çekmeyen bağlantı kablosu gibi detayları da en ince ayrıntısına kadar düşünülerek en üst kalite malzemelerden üretilmiştir.

Oyuncu Klavyesi Önerisi 2019

  • Razer Blackwidow Chroma V2

Tahmin ediyorum ki birçoğunuz bu klavyeyi daha önce duydu belki de hayallerinizi süsleyen bir model. Fiyat olarak rakiplerinin oldukça gerisinde olan ve yüksek fiyatı nedeniyle birçok oyuncunun hayali olarak kalmasına rağmen dünyanın en beğenilen ve çok satan oyuncu klavyelerinden birisi olmayı başarmış durumda. Razer’in özel üretimi mekanik tuş takımı sayesinde benzersiz bir deneyim sizleri bekliyor.

  • Asus Rog Cerberus Mech RGB

Olağanüstü bir dayanaklılığa sahip olan Asus marka bu klavye, oyuncular için özel olarak dizayn edilmiş arka ışıklandırmaya sahip. Üstün performansı ve neredeyse bir ışığın hızıyla yarışacak hassasiyeti sayesinde hiçbir gecikmeye yer vermeyen klavye tamamen oyun severler için üretilmiş. Kendi içerisinde makro kaydına olanak tanıyan klavye oyun içerisinde en büyük yardımcınız olmaya aday.

  • Hyperx Alloy Elite RGB

Eşi benzeri görülmemiş bir ışık çubuğuna sahip olan Hyperx, oyuncuların dikkatini çekmeyi ve onların beğenisini kazanmayı gerçekten çok iyi biliyor. Daha önce bu kadar yüksek bir kaliteye sahip klavye kullanmadığınız hissine kapılmanızı sağlayacak bu klavye üstün hassasiyeti sayesinde oyun içerisinde geciken tuş basımlarının önüne geçiyor. Milisaniyelerin önemini bilenler için geliştirilen klavye özel mekanik tuş takımı sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunuyor.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir