Oğuzhan Uğur Kimdir?

Youtube’un sayesinde son zamanların en güçlü fenomenleri arasında yer alan Oğuzhan Uğur, popüler hale gelmesi ile birçok kişi tarafından merak edilmekte. Bugün bu yazımız içerisinde Oğuzhan Uğur hakkında bilgiler vererek hayatını sizlere sunmaya çalışacağız. Youtube üzerinden videolar çeken Uğur aynız zamanda oyunculuk, şarkıcılık, söz yazarlığı, yönetmenlik gibi farklı birçok alanda çalışmalar yürütmektedir. 2017 yılında Youtube girmesi ve sonradan Onedio bünyesinde videolar çekmesi ile milyonlarca kişinin beğenisini kazanmaya başlamıştır. Geçtiğimiz aylarda Beyaz Show programına konuk olması ile beraber artık birçok kişi tarafından tanınmaya başlanmıştır. 29 Ocak 1984 yılında dünyaya gelen Oğuzhan, has bir Ankaralı olup hayatının büyük bir bölümünü bu şehirde geçirmiştir.

Eğitimini Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Fotoğraf üzerinde eğitim alan Uğur, eğitim aldığı dönem içerisinde birçok belgesel, kısa film çalışmalarında bulunarak kendisini geliştirmiştir. Zirveyi Osman Sınav ve Mustafa Şevki Doğan’ın asistanlığını yaparak yakalayan Uğur, 2011 yılında Ağır Abi adlı bir filmin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaparak yakalamıştır. Sinema sektörü içerisinde birkaç projede daha yer alan Uğur, bununla beraber müzik alanına da giriş yapmıştır. Murat Dalkılıç ile birkaç şarkı düeti gerçekleştiren Uğur, Youtube ile beraber şarkı çalışmalarına halen devam etmektedir. Popülerlik seviyesinin artması ile beraber verdiği konserlere gelen sayısının da arttığını, çıkış yaptığı merkezlerin tamamı full olarak gösterilmekte olup izleyicilerin izdihamları ile devam etmektedir.

Oğuzhan Uğur, Youtube içerisinde hem Onedio kanalına hem de sahip olduğu BaBaLı TV Kanalına içerikler üretmektedir. Onedio kanalına P!NÇ adı altında 50 dakikalık komedi videolar üreten Uğur, sahip olduğu BabaLı TV kanalında ise siyasetten eğitime, biyografiden eğlenceye kadar birçok alanda içerik üretmektedir. Sahip olduğu 10 kişiden fazla ekibi ile kendi kanalına ve Onedio’ya içerikler üretmesi takipçi sayısının 1 milyon üzerine çıkmasına olanak sağlamıştır. Youtuber’lerin çektiği videolar üzerinden pirim yapmasını büyük bir dil ile eleştiren Uğur, sahip olduğu BaBaLı TV kanalının 2018 yılı içerisindeki tüm gelirlerini Mehmetçik Vakfına bağışlayacağını belirterek kanalından kendi cebine bir kuruş girmeyeceğini belirterek çalışmalarına son hız devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir