Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar konusu gurbette okuyan öğrenciler tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Artık 18 yaşlarını doldurdukları için birçok bankacılık işlemlerini kendi başlarına yapabilen öğrenciler, gerek yaşadıkları maddi sorunlardan kısa süreliğine kurtulmak gerekse eğitim ve öğretimlerine katkı olması açısından kredi kartı çıkartmaya çalışmaktadırlar. Bankalar, bu durumun farkında olup tamamen öğrencilere uygun hizmetlerde bulunmaya çalışmışlardır. Öğrenciler için düşük limitli kredi kartları, düşük faizli eğitim kredileri verdiklerini söyleyebiliriz. Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrenim kredisi ya da öğrenim bursu almaya hak kazanan öğrenciler, anlaşmalı olarak burslarını ve kredilerini Ziraat Bankası aracılığı ile çekmektedir. Öğrencilere verilen hesap kartı aynı zamanda kredi kartı olarak da kullanılabilmektedir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar genelde ayrım yapmadan tüm öğrencilere kredi kartı vermeye çalışmaktadır. Tanınan kredi kartlarının limitleri 500 TL gibi bir tutar olduğunu, bu tutarı zor zamanlarında kullanabilmeleri için ayırdıklarını ifade etmekteler. Genel olarak öğrencilerin de kredi risk raporuna bakan bankalar, sicili temiz olan tüm öğrencilere gelir belgesi ya da kefil istemeden kart verebilmekte. Eğitim sonuna kadar aktif kalabilen bu kartlar, istenilmesi durumunda mezun olunduğunda dahi kullanılabilmekte. Öğrencilere özel tasarlanan kredi kartı paketlerinden yararlanabilmek için başvurular sırasında eğitim durumunu gösteren belgenin kesinlikle olması gerekmekte. 500 TL limit ile verilmeye başlanan kredi kartları, öğrencinin harcama ve ödemelerine göre her yıl belirli oranda yükseltildiğini de söyleyebiliriz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar arasında ilk sırada tahmin ettiğiniz gibi Ziraat Bankasının Ziraat genç kartı yer almaktadır. Öğrenciler, bununla beraber en sık olarak Türkiye İş Bankasının İşte Üniversiteli kartını kullanmaktadır. Limitlerin standart olduğunu, kart ücretlerinin bankadan bankaya değişiklik gösterdiğini hatırlatalım. Halkbank Genç paraf, Garanti BankasıBonus Genç, Vakıfbank Like, Türkiye Ekonomi Bankası’nın ÜniversitTEB, Yapı Kredi Bankası Play Kart ile Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar listemizin tamamlanmasını sağlamakta. Dediğimiz gibi bu kartların yıllık belirli tutarda aidatları ve kart basım ücretleri vardır. Ayrıntıları için banka şubeleri ile görüşmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir