Norlevo Ertesi Gün Hapı

Türkiye’de de Norlevo ertesi gün hapı eczanelerdeki yerini almıştır. Korumasız cinsel ilişki sonrası oluşan muhtemel hamileliği önleyici bir nevi ertesi gün hapıdır denilse yanlış olmaz.

İlacı prezervatifsiz ilişki, kadının doğum kontrol hapını içmeyi unuttuğu zamanlarda kullanılmaktadır. Buna benzer durumlarda gebe kalma korkusunu erkek ve kadın aynı yaşayabilir. Bu durumların kurtarıcısıdır, Norlevo. Eczanelerden satın alınarak tedarik edilebilir.

Norlevo İlaçı Ne zaman, Nasıl Kullanılmalıdır?

Norlevo, 72 saat içerisinde kullanıldığı takdirde gebeliği önlemektedir. 72 sonrasındaki kullanımlarda etkisini kaybeder. Böylesi bir durumda da gebelik olası bir durum olarak karşımıza çıkar. İlaç ne kadar kısa sürede alınırsa hamile kalınma ihtimali o derece sıfırlanır.

Peki Norlevo’dan Kaç Tane İçilmelidir?

norlevo fiyatı

Norlevo’nun bir paketinin içerisinde 2 tane ilaç bulunmaktadır. Bir seferde o ilacın da kullanılması gerekmektedir. Beş saatlik bir süre içerisinde kusma olursa ilacın içilmesi bir kez daha tekrarlanmalıdır. Etkisi pekişsin diye ilaçtan art arda iki kutu asla ama asla içilmemelidir. Eğer içilirse hemen en yakın acile gidilmelidir.

Norlevo’nun oluşan bir gebeliği önleme gibi bir özelliği bulunmamaktadır. Bir kürtaj ya da rahmideki bebeği öldürücü bir etkisi yoktur. İlacın bilinen tek özelliği 72 saat içerisinde kullanılması halinde olası gebelik durumunu önlemesidir. Çocuk emziren anneler bu ilacı kullanırsa 24 saat boyunca bebeğine süt veremez. Bu durum için ilaç kullanılmadan önce süt depolanması tavsiye edilir. Yüzde yüz hamileliği önlediği söylenemez.

Olası yan etkileri nelerdir?

Asabiyet, mide bulantısı ve baş dönmesidir.

Sitemizde yer alan tedavi yöntemlerini bir hekime danışmadan kesinlikle uygulamayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir