(TikTok) Musical.ly Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda YouTube başta olmak üzere birçok platform içerisinde sıklıkla reklamları ile karşılaştığımız Musical.ly uygulaması birçok kişi tarafından merak edilmekte. Son zamanlarda sıklıkla dile getirilen Musical.ly Uygulaması Nasıl Kullanılır? sorusunun giderek artmasından dolayı bizlerde bu yazımız içerisinden uygulamanın nasıl kullanıldığını dile getirmeye çalışacağız. Musical.ly, bir mobil uygulama olup Apple Store ve Google Play Store içerisinden indirilebilmektedir. Bu uygulama üzerinden müzik eşliğinde eğlenceli videolar çekerek uygulama üzerinden paylaşabilir, görüntülerinizi kaydederek sosyal medya üzerinden paylaşarak popülerlik kazanabilirsiniz. Uygulama üzerinden bazı ayarlamalar yaparak müziğin yavaş ya da hızlı akmasını ayarlayabilir, sadece belirli bir bölümlerini dinleme ve seslendirme gibi ayarlamalarda bulunabilirsiniz.

Uygulama üzerinden seslendirme istediğiniz müziği seçmeniz ile beraber ön kameranızın açıldığını görebilirsiniz. Uygulama üzerinden çekimler sadece ön kamera olarak bilinen Selfie modu ile yapılmaktadır. Açılan müziğin ritmine göre dans edebilir, kendinize göre bir çekim stili yapabilirsiniz. Çekimlerinizin tamamlanması ile beraber elde ettiğiniz görüntüyü sosyal medya hesapları üzerinden (Facebook, Instagram, WhatsApp) paylaşabilir, uygulama sayfası üzerinde yer alan profillerinizden paylayabilirsiniz. Uygulama sadece sizlere videolar çekme gibi özellikler sunmamaktadır. Akış bölümü içerisinde başta arkadaşlarınız olmak üzere diğer kişilerin yapmış olduğu içerikleri, eğlenceli videoları izleyebilir, eğlenceli bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Musical.ly Uygulaması Nasıl Kullanılır? sorusuna bu şekilde yanıtlar vermeye çalıştık. Şimdide nasıl video çekilebileceğinden bahsetmeye çalışacağız.

TikTok Uygulaması üzerinden video çekme işlemi uygulama ana sayfası içerisinde yer alan özel bir alan üzerinden yapılmaktadır. Ana sayfanın en alt kısmında yer alan sarı butona tıklamanız durumunda “Pick Music” şeklinde bir alanın sizleri karşıladığını göreceksiniz. Bu alanda seslendirmek istediğiniz müziğin seçimini yapmanız gerekmektedir. Popüler kısım üzerinden uygulamada en çok seslendirilen müziklerin listesini görebilirsiniz. Herhangi bir kısıtlamanın bulunmadığını, istediğiniz seçimi yapma konusunda özgür olduğunu tekrardan belirtmek istiyoruz. Müzik seçiminin yapılması ile beraber kameranın açıldığını görebilirsiniz. Kameranın açılması ile beraber alt seçenek ,le çekimin “epic, slow, normal, fast ve lapse” seeneklerinden birisinini tıklanması istenecektir. Bu ayarlamanın yapılması ile beraber video çekimine başlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir