Musallat.Exe Silici, Musallat Exe Dosya Kurtarma

Musallat.exe ismi verilen virüs, genellikle Flash Bellek, hafıza kartı vb. bellekler vasıtasıyla bulaşan virüs türüdür. Türk sanal korsanlar tarafından geliştirildiği bilinen Musallat.exe, virüs silici yazılım olmadığı takdirde; USB belleğiniz vasıtasıyla diğer bilgisayarlara da ulaşır.

Bulaştığı bilgisayarlarda sistem dosyalarına hasar veren virüs, Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda görev yöneticisini devre dışı bırakır. Bilgisayarınıza Musallat.exe ismindeki dosya ya da diğer bir alt virüs dosyası olan Declare.ini uzantılarıyla da bulaşabilir. Musallat.exe virüsünden dosya kurtarma işlemlerine geçmeden önce virüs hakkında yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Musallat.exe Virüsü

Antivirüs programları tarafından Trojan.KillFiles, Trojan.Rimod ve Trojan.Xema olarak tanımlanan Musallat.Exe, Truva atı gibi çalışarak; görev yöneticisi erişimini engeller ve bir süre sonra sistemin hatalarla karşılaşmasına, dosya içerisinde yeni dosyaların oluşmasına neden olur. 132.608 Byte gibi küçük bit boyutta olan virüs, Antivirüs programları ile silinebilmektedir.

Neler Yapmamalıyım?

Eğer virüs hakkında pek bilginiz yoksa öncelikle bu yazdıklarımızı iyice okumalısınız. Çünkü yapacağınız her işlem sizin virüse karşı kaybetmenizi bir adım öteye taşıyabilir.

 • Eğer bilgisayarınızda bir antivirüs programı yoksa, hiçbir program kurmadan ve dosya açmadan yazımızı okuyunuz.
 • Bilgisayarınızda açacağınız her dosyaya dikkat ediniz çünkü virüs bu dosyalara sizin kullanımınıza bağlı olarak daha fazla yayılabileceği için mümkün olduğunda az müdahale ile çözmek en doğrusu olacaktır.
 • Kesinlikle usb ve benzeri aygıt takmayınız, virüsler anında bulaşacaktır ya da virüs usb ve benzeri aygıtta varsa bilgisayarınıza geçebilir.
 • Aşağıdaki yazımızı okuyarak işlemlere başlayabilirsiniz. Dikkatlice okuduktan sonra Musallat.exe virüsünü kolayca silebileceğinizi söyleyebilirim.

musallat.exe virüsü

Musallat Exe Dosyası Nasıl Silinir?

Herhangi bir program ya da yazılım kullanmadan Musallat exe virüsünü silebileceğiniz gibi; Antivirüs programlarıyla da çözüme ulaşabilirsiniz. Musallat Exe silici bir virüs programını indirmeden önce manuel olarak kaldırmak isterseniz; şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • Öncelikle başlat sekmesinden “Çalıştır” penceresine ulaşın, ya da Windows + R tuş kombirasyonu ile Çalıştır penceresine giriş yapın.
 • Çalıştır penceresinde yer alan boşluğa “Regadir.exe” yazarak, Reistry kayıtlarına ulaşın.
 • Kayıtlara ulaşmanızın ardından CTRL + F tuş kombinasyonu yaparak, arama penceresini açın ve bu alana Musallat.exe yazarak arayın.
 • İşlemi yaptıktan sonra arama sonuçlarında bulunan tüm Musallat.exe dosyalarını silin.
 • Silme işlemini tamamladıktan sonra yeniden masaüstünde Win+F tuşlarına basmak suretiyle ‘’çalıştır’’ penceresine ‘’msconfig’’ yazarak Sistem Yapılandırması penceresini açın.
 • Başlatma sekmesinde musallat ile ilgili dosya görülmesi durumunda önlerinde bulunan işaretleri kaldırın.
 • Sonraki adımda ise, gizli dosyaları görünür hale getirin ve dosya klasör arama kısmına. exe yazarak karşınıza gelen 0 byte exe dosyalarını tek tek silin.

Bu yöntemi verilen yönergeler doğrultusunda yapmışsanız yüksek ihtimalle bu sorundan kurtularak bilgisayarınızı etkileyen virüs dosyasını kaldırmış olacaksınız. Ancak başarılı olamadıysanız popüler bir antivirüs programını bilgisayarınıza kurarak, musallat.exe virüsünü silme görevini virüs programlarının üstlenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer manuel olarak Musallat Exe silme işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlayamadıysanız, aşağıda sıraladığımız yazılımlardan herhangi birini indirerek virüsten kurtulabilirsiniz. Vi

Musallat.exe Silme Programları

RogueKiller Programı Nedir?

Bilgisayarların içlerine yerleşerek kötü amaçlı işlemler gerçekleştiren virüslerin faaliyetlerini sonlandırmakta kullanılan RogueKiller, oldukça kolay kullanılabilen bir güvenlik yazılımıdır. Uygulama çalıştırıldığında tüm uygulamalar taranacak ve bilgisayara zarar verebilecek olası tüm işlemler listelenecektir.

Dr. Web Curelt Programı Nedir?

Oldukça güçlü bir antivirüs yazılımı olan Dr.Web Curelt, virüs bulaşmış sistemlerin temizlenmesinde yüksek performans göstererek kısa süre içerisinde zararlı yazılımların ortaya çıkarılmasını sağlar.

Yukarıda nitelikleri belirtilen bu programları bir klasöre kaydettikten sonra,

 • Bilgisayarınızda aktif olarak çalışan tüm programları ve dosyaları kapatın.
 • RogueKiller programını çalıştırarak bilgisayarınızdaki büyün dosyaları ve programları tarayın.
 • Daha sonra Dr.Web Curelt yazılımını çalıştırarak bilgisayarınızda eksiksiz bir tarama yapın.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir