Msvcp100.dll Hatası Çözümü

Bilgisayarınızda kurulu bazı uygulama ve programlar çalıştırmayı denediğinizde bazı hatalarla karşı karşıya gelebilir. Bunlardan en popüleri ise “MSVCP100.dll” dosyasının bilgisayarınızda yer almıyor ya da hatalı olduğu yönünde bir bilgilendirme uyarısı olacaktır. Msvcp100.dll Hatası Çözümü için izlemeniz gereken yol oldukça basit ve kolaydır.

DLL hataları genel olarak bilgisayarınızda ismi geçen DLL dosyasının olması gereken yerde olmaması, bir sebepten ötürü hatalı hale gelmesinden kaynaklanır. Birçok uygulama çalıştırıldığı esnada birçok DLL dosyasından yardım alarak işlemlerini gerçekleştirir. Bu nedenle onlardan herhangi birisinin eksik olması ya da hatalı olması uygulamanın çalışmasını etkileyecek ve hata vermesine sebep olacaktır.

Msvcp100.dll Hatası Çözümü Nedir?

Karşılaşılan hatanın çözülebilmesi için yapılması gereken işlem hata mesajında da belirtildiği üzere MSVCP100.DLL dosyasını onarmak ya da değiştirmek yönünde olacaktır.

Msvcp100.dll Hatası

  • Microsoft Visual C++ 2010 Kurarak Sorunu Düzeltmek

Karşılaştığınız bu hatanın temel sebebi çoğu zaman eksik veya hatalı bir Microsoft Visual C++ 2010 sürümünün kurulmasından kaynaklanmaktadır. Visual C++ 2010 kütüphanesini tekrardan kurmayı deneyerek sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Kurulum sonrasında hata aldığınız uygulamayı tekrar çalıştırmayı deneyin ve sorunun halen devam edip etmediğine emin olun.

Windows 32 Bit sürümünü kullanan kullanıcılar BURAYA tıklayarak indirebilir.
Windows 64 Bit sürümünü kullanan kullanıcılar BURAYA tıklayarak indirebilir.

  • DLL Dosyalarını Manuel Olarak Değiştirmek, Güncellemek

Visual C++ 2010 kütüphanesini baştan kurmuş olmanıza rağmen hatayı almaya devam ediyorsanız izleyebileceğiniz bir diğer yol ise DLL dosyalarını elle değiştirmek olacaktır. Bilgisayarınızın 32 Bit mi yoksa 64 Bit bir sürüme mi sahip öğrenmeniz ardından;

Windows 32 Bit sürüm kullanıcıları BURAYA, Windows 64 Bit sürüm kullanıcıları ise BURAYA tıklayarak DLL dosyalarına erişebilirler.

  1. İndirmiş olduğunuz DLL dosyaları sıkıştırılmış halde bulunuyor ise Winrar vb. sıkıştırma programları yardımıyla DLL dosyanızı masaüstüne kopyalayınız.
  2. Daha sonrasında masaüstünde yer alan DLL dosyanızı tekrardan kopyalayarak işletim sisteminize göre belirlenmiş konumlara taşıyın.
  3. DLL dosyalarını hangi klasörlere taşımanız gerektiğini bilmiyorsanız “DLL Dosyaları Nereye Yüklenir? “ başlıklı yazımızı inceleyebilir ve 32-64 Bit sürüm fark etmeksizin detaylı bir anlatım bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir