Mobil Hatlar Gizli Aramaya Kapatma

Malumunuz, pek çoğumuz gizli numaraların bizi aramasından rahatsızlık duyuyoruz. Zira kim olduğunu bilmediğimiz, kendini gizleyen insanlar bizi şaşırtıyor. Bu yüzden kim olduğunu bilmediğimiz insanların çağrılarını açmak yerine engelleyebilirsiniz. Gizli (Özel) Numaradan Gelen Aramalar Nasıl Engellenir? sorusuna ulaşabiliyoruz. Bunun için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Kullandığınız operatör ne ise, o operatörün müşteri temsilcisini arıyoruz ve kolaylıkla gizli numaradan aramaya kapatma seçimini etkinleştirebiliyoruz. Her operatör, kendisi için bir kod sunuyor ayrıca. Bu kodu kullanarak da aynı işlemi yapabiliyoruz. Hatta sms hizmeti de bizim ihtiyacımızı çözüyor. Ama dönem dönem sms ve kod sistemi yenilendiği ve değiştiği için, mobil hatları gizliden aramaya kapatma konusunu doğrudan kullandığınız operatörün mobil uygulaması üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu da oldukça kolay bir yöntem olacaktır.

Birini gizli numaradan aramak isterseniz numaranın başına #31# eklemelisiniz.

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme

Türk telekom (avea) hattı için *253# tuşladıktan sonra arama tuşuna basarak avea gizli numaraya kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Gizli Numara Engelleme

Turkcell hattı için türk telekom hattı için uygulanan işlemin aynısını uygulayabilirsiniz. *253# tuşladıktan sonra arama tuşuna basarak türkcell gizli numaraya kapatma işlemini gerçekleşitiriniz..

 

Bimcell Gizli Arama Kapatma

*253# tuşladıktan sonra arama tuşuna basarak gizli numaralardan gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

Vodofone Gizli Numara Engelleme

Vodofone için 7046 numarasına “ GIZLI AC ” kısa mesajını yazarak bir SMS gönderebilir ve özel numaralardan gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Ayriyeten 7046‘yı arayarak gizli numaralardan gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Vodafone gizli arama kapatma için bu yolları kullanabilirsiniz.

 

Mobil Uygulamalarla Devam Edebilirsiniz

Vodafone, Turkcell, Turk Telekom gibi operatörlerin mobil uygulamalarını indirerek, sizler de kolay ve rahat bir şekilde cihazınızı gizliden gelen aramalara karşı ayarlayabilirsiniz. Gizli numaralar sizleri de rahatsız ediyor ise bu teknikler ile gerekli çözümü üretmiş olursunuz. Gizli numaralardan aranmayı kapatınca, karşı taraf sizi aradığı zaman aradığınız numara gizliden gelen çağrıları kabul etmiyor tarzında bir uyarı tonu alacaktır. Bu da söz konusu kişinin duruma göre çağrısını gizliden çıkararak tekrar aramasını sağlayacaktır. Bu yöntemleri kullanarak, sizler de işlemlerinizi organize edebilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir