Mobil Cihazda Google Görsellerde Arama Nasıl Yapılır?

Mobil Cihazda Google Görsellerde Arama Nasıl Yapılır?

Mobil Cihazda Google Görsellerde Arama Nasıl Yapılır? sorusunun cevabı üzerine yaptığımız araştırmalar sonucunda okuyucularımıza detaylı bir rehber hazırlamak istedik. Dünyanın en büyük arama motoru Google, hayatımız içerisinde birçok değişiklik olmasına olanak sağlamış durumda. Kısa süre önce hayata geçirdiği görseller ile arama motoru sonuçlarından doğrudan görsellere gidebilme şansını oluşturduğunu görmekteyiz. Birçok kişi, son zamanlarda görseller üzerinden aramalar yaparak gidecekleri yerler, yapacağı işler üzerinden aramalar yapmak istemekte. Bilgisayarlar üzerinden bu işlem oldukça kolay iken Mobil Cihazda Google Görsellerde Arama Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt verelim;

Android Tabanlı Cihazlardan Google Görselerde Arama Yapma

Android tabanlı telefon ya da tablet üzerinden Google görselleri aramanın 2 farklı yolu bulunmaktadır.

Mobil Tarayıcılar
  • Android tabanlı mobil cihaz ya da tabletler üzerinden ilk olarak internet tarayıcısına giriş yapıyoruz.
  • İnternet tarayıcısının URL adresine BU bağlantı adresini kopyalayıp yapıştırıyoruz.
  • Eğer görüntü karışık bir şekilde geldi ise bunun nedeni tarayıcının PC sürümü üzerinde sonuçlar göstermesidir. Mobil tarayıcının sağ üst bölümünde yer alan 3 noktaya tıklayarak görünümü masaüstü siteyi iste sekmesine tıklayınız.
  • Masaüstü sürüme geçmeniz ile beraber artık görseller sayfasından Kamera ?iconuna tıklayarak istediğiniz aramaları kolaylıkla yapabilirsiniz.
Android Uygulamalar

Google Görsellerde arama yapmanın bir diğer yolu ise bu kon üzerine hazırlanan özel mobil uygulamalardır. Bu uygulamalardan da bahsedecek olursak;

Google Goggles

Google tarafından hayata geçirilen Google Gogless, nesneler üzerinden Google görsel aramaları yapmanıza olanak sağlamakta. Telefonların ön ya da arka kamerası ile çekilen görüntüleri görseller bölümünde aratarak ilgili sonuçlar ile karşılaştıran uygulama oldukça başarılı olarak gösterilmekte. Uygulamayı BU bağlantıdan indirebilirsiniz.

İmage Search

Resim arama uygulaması olarak gösterilen İmage Search, istenilen kelimelerdeki görsellerin tamamını bulabilmesi ile ünlüdür. Google sunucularından resimleri çekerken biraz yavaşlamalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İmage Search uygulamasını BU bağlantıdan indirebilirsiniz.

İOS Tabanlı Cihazlardan Google Görselerde Arama Yapma 

iPhone başta olmak üzere iPad gibi tüm İOS cihazlarında görsel aramalar şu şekilde yapılmaktadır.

  • Varsayılan tarayıcı açılarak adres çubuğuna BU bağlantı adresi yapıştırılır.
  • Tarayıcıların sağ üst bölümünde yer alan ayarlar bölümünden sonuç gösterimi mobil sürüme göre listele seçilir.
  • Bu işlemler sonucunda Google görseller araması başarılı bir şekilde yapılmış olur.

Telefondaki resmi google da arama işlemini nasıl yapacağınızı anlattık umarız faydalı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir