Microgynon Doğum Kontrol Hapı ve Kullanımı

Micrognon doğum kontrol hapı  doğum kontrol hapla arasında bir alternatiftir. Bu ilaç gebe kalmayı engeller. Bu şekilde yaklaşık 12 saatlik bir koruma sağlayacaktır. Cinsel hayatın kontrolü için kullanımı tavsiye edilen yöntemlerin arasında gelmektedir.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Yan Etkileri

Migren ağrıları bulunanlar için bu ilacın alınması tavsiye edilmez.

 

Microgynon Doğum Kontrol Hapı

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Kullanımı:

Doktorunuzla görüştükten sonra ilacın kullanımına başlayabilirsiniz. Kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Migren ağrıları bulunanlar için bu ilacın alınması tavsiye edilmez. Çünkü bu migren ataklarını sıklaştırabilen şeylerden biri olabilir. Ayrıca ağrıları daha çok şiddetlendirecektir.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı doktorun tavsiyesine göre kullanılır. Sizin için önerilen dozu doktorunuz belirleyecektir. Su veya sütle birlikte ilacı alabilirsiniz. İlacı aynı saatlerde ve yatmadan önce mutlaka almalısınız. Bu ilacı almak ise en fazla 3 hafta süreyle yapılmalıdır. 3 hafta kullanımdan sonra ilaca ara verilmesi gerekir. Gerekli süreler için doktorunuzdan yardım almalısınız.

Ayrıca ileri yaştaki kadınlar için bu ilaç önerilmez. Öte yandan alkol ve sigarayı fazla şekilde kullanan kişilerin almaması gereken bir ilaçtır. Obez olan kişiler içinde uygun değildir.  Çünkü bu kişilerde kalp hastalıklarını oluşturma riskini katlayabilir. Microgynon kullanımıyla gebeliklerin önlenmesi sağlanabilir. Microgynon ilacı yumurtlamayı engelleyen bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda spermlerinde rahim yoluna ulaşımına engel olur.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Hakkında:

Microgynon Doğum Kontrol Hapı kullanmadan önce mutlaka içeriğini okumalısınız. Bu içerikler arasında alerjik durumu ortaya çıkarabilecek sorunlara sahip olabilirsiniz. Vücudunuzda alerji meydana gelmemesi için, bu sorunların tespitini yapmalısınız. Eğer etken maddeye karşı oluşacak olan bir alerjiniz varsa ilacı kullanmamalısınız. Bazı hastaların kullanması tavsiye edilmez. Bu hastaların başında ise; felç hastaları, şeker hastaları, meme tümörü bulunanlar, anemisi olanlar vb. gelmektedir.

ÖNEMLİ: Doğum kontrol haplarını hamilelik zamanında tüketmemelisiniz. Özellikle hamileliğe dair içinizde şüpheler taşıyorsanız, bu hapı almamalısınız.  Ayrıca loğusa döneminde yani emzirme döneminde bu ilacı almanız tavsiye edilmez.

Sitemizde yer alan tedavi yöntemlerini bir hekime danışmadan kesinlikle uygulamayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir