Metro Çalışma Saatleri Yeni

Trafiğin yoğun olduğu büyük illerde en iyi çözümlerden birisi metro kullanımıdır. Hızlı seyahat imkanı sağlaması ve yer altından ilerlemesi sayesinde günümüzde binlerce kişinin ulaşımda metroları tercih ettiğini görmekteyiz. Bizler de bu nedenle metro çalışma saatleri ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek istiyoruz.

Günün belirli saatlerinde çalışan ve en yolcuların çok sayıda olduğu saatlerin tercih edildiği metrolar, günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır. Ulaşmak istediğiniz noktalar için belirlenmiş olan ağ haritasına ve son durak adreslerine göre binebileceğiniz metroların seferleri oldukça kısa sürmektedir. Beş dakikalık bir süreçte dilediğiniz yere ulaşmanız için sunulan seferler sayesinde siz de rahat edebileceğiniz metro ulaşımlarını tercih edebilir, bunun için en uygun saatleri seçebilirsiniz.

METRO ÇALIŞMA SAATLERİ NE ZAMAN BAŞLAR, NE ZAMAN BİTER?

Sabah 06:00 itibariyle ilk seferine başlamakta olan metroların, son seferleri ise 24:00’dır. Buna göre kapanış saatinin 00:30’u bulduğunu söylemek mümkün olacaktır. Sizler de bu saatler içerisinde, uygun güzergahlarda ulaşmak istediğiniz noktalara çok daha kısa sürede, hızlı  bir şekilde ve trafik derdi olmadan varabilirsiniz.

Güvenlik tedbirlerinin alınması adına bu saatlerin belirlenmiş olduğunu söylemek mümkündür. Yalnızca yılbaşı veya bazı özel günlerde geçerli olan 24 saat süren çalışma tarifesi, normal günlerde bu sebepten dolayı değişmektedir. Yukarıdaki saatlerde yolcu taşımakta olan metrolar için 18 saatlik süren mesai saatleri içerisinde sizleri de memnun edecek hizmetleri sunulmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir