Meryem Can Kimdir?

Youtube dünyasının renkli isimlerinden birisi olarak gösterilen Meryem Can, kısa sürede popülerlik ile birçok kişinin kalbini kazanmayı başarmış durumda. 9 Mart 1995 yılında dünyaya gelen Meryem Can, doğma büyüme İstanbulluyum şu an hala yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Eğitim hayatını yıldız Teknik Üniversitesi içerisinde sürdüren Meryem, üniversitede Fen Edebiyat fakültesinde Türk Dili ve Edebiyatı okumaktadır. Youtube içerisinde can dostu, ev arkadaşı Elif Yalçın ile videolar çekmeye başlayan Meryem, kamera karşısında gösterdiği olumlu tavırlar sayesinde kısa sürede 1 milyon. abone üzerinde çıkmayı başarmıştır. Şimdilerde Meryem Can ayrı bir kanalda, elif Yalçın ayrı bir kanalda videolar üreterek takipçileriyle paylaşmakta. Meryem, çekmiş olduğu videolar içerisinde tam bir Justin Bieber hayra ne olduğunu bile getirmesinden dolayı ismini hep Justinci Meryem olarak telaffuz etmekteler.

YouTube’a girmesiyle hayatının bütünüyle değiştiğini belirten Meryem Can, gerek video içerik konusu bozmak, gerekse Çekilen videoları kurgulamak için çok uğraşlar verdiğini dile getirmekte. Neredeyse haftanın her gününü çalışmalara giren Meryem, Youtube okuluna büyük oranda engel olduğunu, bazı dönemlerde derslerine hiç girmediğinden bahsetmekte. Okulun bitmesine daha 1 yıl gibi bir süre olduğunu, bu sene sonrasında işlemle tamamen Youtube üzerine devre diyeceğini de dile getirmekte. Bir anda bu kadar popüler olmasının aslında şans olmadığını da söylemekte. Çevresinde Youtuber olarak adlandırılan kişi sayısının çok fazla olduğunu dile getiren Meryem, Orkun Işıtmak, MuratAbiGF, İdil Yazar gibi birçok isimlerin desteğini alarak videoları çekmeye başlamış, bu isimlerin paylaşımları sayesinde kısa sürede Milyonlarca kişi tarafından izlenmiştir.

Daha çok iş hayatına sosyal medya içerisinde ön plana çıkaran Meryem, ilişkisini takipçilerinden uzak tutmaya çalışmaktadır. Şu an Can isminde bir sevgilisinin olduğu bilinen Meryem’in düzenli ilişkisine Nazar geleceğinden korktuğunu da söylemekte. Ortalama olarak her hafta en az 1 adet video atan Meryem, okulun bitmesi ile beraber bu sayıyı haftada 3, 4 belki de 7 şeklinde planlayarak her gün takipçileriyle bir arada kalmaya çalışacağız da söyleme. 2 milyona yaklaşan abonesi sayesinde oldukça güzel bir gelire sahip Meryem, Youtube üzerinden elde ettiği ileri Tamam ben yine Youtube’a harcayarak içerikler ürettiği nedir söylemekte.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir