Mehmet Aydın Kimdir?

Mehmet Aydın, geçtiğimiz aydan beri ülke gündemine oturması ile birçok kişinin merakını üzerine çekmiş durumda.  Çiftlikbank adındaki sanal bir oluşum kurarak üyelerine yatırdığı ücretler üzerinden kazanç vadi veren Mehmet Aydın, 130,000 kişiden toplamda 1 milyar 132 milyon TL toplamıştı. Üyelerine 2 yıla yakın bir zamandır ödeme yapan Çiftlikbank, devlet tarafından araştırılmaya başlandığında yavaş yavaş çökmeye başlamış, nitelikli dolandırıcılık yaptığı ortaya çıkmıştı. 2018 yılı ocak ayında hakkında soruşturulma başlatılan Çiftlikbank, Mart ayı itibari ile iflas ettiğini açıklamış olup artık üyelerine herhangi bir ödeme yapamayacağını duyurmuştu. 600 milyon TL’den fazla nakit parayı alıp Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın, başta Çiftlikbank üyeleri tarafından sürekli araştırılmakta olup kim olduğu merak edilmekte.

Ülke gündemine bir anda bomba gibi oturan Mehmet Aydın, 1991 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Aslen Giresunlu olduğunu ifade eden Aydın, 25 yaşında iken Çiftlikbank projesini hayata geçirdiğini, bu projeye kadar bulaşıkçılıktan overlokculuğa kadar birçok işte çalışıp istediğini bulamamıştır. Lise öğretimini imam hatip lisesinde başlayan Aydın, ailesinin ekonomik nedenlerinden dolayı lise eğitimini yarıda kesmek durumunda kaldığında bahsetmekte. Belirli bir dönem internet üzerinden çıplak gösteren gözlük satışları yapan Mehmet Aydın, metin2 ve Knight Online gibi birçok oyunun PvP serverlerini açarak gelirler elde etmeye çalışmıştır. Son olarak bir mühendis arkadaşı ile beraber Çiftlikbank projesini oluşturmuş ve tüm Türkiye’Nin merak edeceği adam haline gelmiştir.

Çiftlikbank projesini kurduğunda evli olan Mehmet Aydın, eşinin geçtiğimiz günlerde yakalanması ile hayatı ile ilgili sır perdelerini de aralanmaya başladığını görmekteyiz. Eşi Sıla Aydın tarafından yapılan açıklamaya göre çiftlikbank projesine ilk para yatıran kişinin 16 yaşında bir çocuk olduğunu ve 1,000 TL gibi bir para yüklediğini ifade etti. Mehmet, ilk etapta sisteme yüklenen paraları günlük olarak yiyordu diyen eşi Sıla, işin boyutunun değişmesi ile günlük sisteme yüklenen paranın haddi hesabı olmadığını ve bu durumdan ötürü çok endişe duyduğundan bahsetti. 600 milyondan fazla para ile Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın, 640 milyon dolar değerinde Ferrarisi ve lüks hayatı ile Uruguay halkının da dikkatlerini üzerine çekmeye başlamış durumda.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir