Massey Ferguson 5430 Kullanıcı Yorumları

Massey Ferguson oldukça ünlü bir traktör üreticisi. Massey Ferguson tarafından üretilen MF 5400 serisi de oldukça talep gören traktör modellerinden birisi. Herkes için konfor, sloganı ile üretilen traktör; hassas ve aynı zamanda gücün bir araya getirildiği bir model olarak ele alınıyor. Üst seviyede esneklik kapasitesine sahip olan traktör; çok yönlü kullanımlar için elverişli bir tasarıma sahip.  En önemli özelliklerinden birisi Traktörün şanzımanıdır. Sağ ve sol el ile rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır. Konforsuz traktör tasarımlarının aksine bu tasarım hem işlevsel hem de sürücünün rahatını düşünen bir şekilde tasarlanmıştır, özellikle; kabin tasarımı ile dikkat çeker.

Kabin; sesin içeri girmesini engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir bu sayede sürücü rahat bir şekilde işini yapabilmektedir.

massey ferguson 5430

Massey Ferguson 5430 Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

 • Hayvancılık,
 • Sütçülük,
 • Ekim ve dikim işlemleri,
 • Çiftçilik işleri gibi alanlarda rahatça faaliyet gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Massey Ferguson 5430 Özellikleri

Massey Ferguson özenle tasarlanmıştır;

 • Görüş kabiliyeti üst düzeydir,
 • Yüksek karın altı mesafesi vardır,
 • Kompakt bir boyuta sahiptir,
 • Mükemmel derecede denebilecek stabiliteye sahiptir.

 

Massey Ferguson 5430 Kullanıcı Yorumları

 Massey Ferguson bu kadar iddialı olduğu için birçok alıcının dikkatini de cezbetmektedir. Bu nedenle ürünü almak isteyen kişilere fikir vermesi açısından kullanıcı yorumlarını derledik. Kullanıcıların en fazla değindiği özellikleri yazımızda bulmanız mümkün.

 

 • Massey Ferguson 5430 Güç ve Performans Yorumları

Massey Ferguson 5430; Perkins 4 silindir bir motora sahip. Bu sayede kullanımı son derece güçlü olmasına rağmen etkin bir kullanıma da imkan sağlamaktadır. Yakıt tüketimi söz konusu olduğunda da oldukça iyi bir model olduğunun altını çizmek gerekli. Modelin en sevilen özelliklerinden birisi de 10 HP (ISO) olarak adlandırılan güç arttırmaya yardımcı özellik. Bu sayede nakliye işlemlerini vs. oldukça kısa sürede yapabilmektedir. Sistem aynı zamanda balya yapmaya, tarla sürmeye, ekin biçmeye ve gübreleme yapmaya da uygundur.

 

 • Massey Ferguson 5430 Şanzıman Yorumları

Massey Ferguson 5430; Dyna4 adı verilen bir şanzıman tasarımına sahiptir. 16 ileri ve 16 geri vites özelliğine sahiptir. Tam debriyajsız işlem yapma imkanı sağlar. 4 kademeli olarak vites arttırmaya ve azaltmaya imkan sağlamaktadır. Bu sayede rahat bir şekilde ileri ve geri hareket yapılmasına imkan sağlar. Dyna4 şu anda sektörde kullanılmakta olan en üst teknolojiye sahiptir. Kişilerin sol elle de kullanmasına yardımcı olan Power Shuttle adı verilen levyesi traktörü alırken kişilere verilir ek bir masraf değildir. Sistemin basitleştirilmiş olması sol ellilerin rahat kullanım sağlamasına yardımcı olmaktadır.

 

 • Massey Ferguson 5430 Üç Nokta Askı Sistemi Yorumları

Massey Ferguson 5430; bu sistem sayesinde kabinin çok daha etkin bir şekilde kullanılmasına yardımcı olmuştur. ELC adı verilen panel sayesinde ekipmanlar çok daha kullanışlı hale gelmiştir. Mekanik manevra için monte edilen kol spool adı verilen valflerin çok daha kontrollü bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir