Lol Kaç GB?

Merhaba, bugünkü yazımızda lol kaç gb konusuna değineceğiz. Dünya çapında en çok oynanan oyunlardan biri olan lol için bilgilendirici bir yazı hazırladık. Lol oyununu ücretsiz indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 123 Mb kurulum yöneticisi inmektedir. Bu indirme işlemini yaptıktan sonra oyun dosyalarını parça parça indirmeye başlayacaksınız. Oyuna devamlı güncelleme gelmesinden dolayı lol oyun boyutu devamlı artmaktadır. Lol kaç gb yer kaplar 2020 yılı için sabit diskte 9.55 gb yer kapladığını söyleyebiliriz.

Bu yazımız içerisinde LOL oynamak isteyen kişilere LOL Sistem Gereksinimleri ile beraber LOL Kaç GB 2020 sorusunun cevabını sunmakla kalmayıp birçok konuda bilgi vereceğiz.

Lol Minimum Sistem Gereksinimleri

E-Spor sektörünün can damarlarından birisi olan LOL oyununu bilgisayarına yüklemek isteyen kişiler bilgisayarlarının uyumlu olup olmadığını da öğrenmek istiyor. Birazdan sizlere LOL’un minimum sistem gereksinimlerini sunmaya çalışacağız. Bu özellikler ile akıcı bir oyun deneyimi yaşanmaz. Hatta donma ve kasmalardan dolayı oyundan dahi soğuyabilirsiniz. Ancak; bu oyunu oynayabilmek için en azından bu sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekmektedir.

İşletim Sistemi: Windows Vista / XP / 7
İşlemci: Core 2 Duo E4400 / Athlon 64 X2 Dual Core 4000
Bellek (Ram): 1 GB
Depolama Alanı: 12 GB
Ekran Kartı: NVidia GeForce FX 5950 Ultra / Radeon HD 9500 Pro
DirectX9

Lol MacOs Sistem Gereksinimleri

Elbette Lol en çok Windows bilgisayarlarda oynansa da MacOs işletim sistemine sahip kişilerde bulunmaktadır. MacOs işletim sistemi sahipleri daha düşük gb disklere sahip olduklarından en çok merak ettikleri soru lol kaç gb yer kaplamaktadır?

İşlemci: 3 GHz işlemci (SSE2 yönerge kümesi veya daha üstünü desteklemeli)
RAM: 2 GB RAM (4 GB RAM tavsiye edilir)
Depolama: 5 GB boş sabit disk alanı
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600M GT / ATI Radeon HD 2600 ya da daha iyisi 1920×1200’e kadar ekran çözünürlüğü
İşletim Sistemi: OS X 10.10 (Yosemite)  ila macOS 10.14 (Mojave)

Dünya üzerinde e-Spor kavramını meydana getiren LOL, gerçekleştirdiği turnuvalar sayesinde birçok oyuncunun yüksek kazançlar elde etmesini sağlamıştır. Bugün dünya üzerinde birçok genç oyuncu profesyonel bir LOL oyuncusu olabilmek için sürekli antrenmanlar yaparak çalışmalarda bulunuyor. E-Spor oyuncusu olmak, kendisini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler önce sahip oldukları bilgisayarların bu oyunu kaldırıp kaldıramayacağını merak ediyor. Her yıl gelen güncellemeler ile beraber LOL oyun boyutunda değişiklikler meydana gelmektedir.

Minimum sistem gereksinimleri özelliklerine sahip olan bilgisayarlar oyundan tam performans almaz. Ancak yinede oyunu oynayabilir. Bilgisayarım lol kaldırır mı? diye düşünüyorsanız yorum kısmından bizlere sistem özelliklerini yazabilirsiniz. Sistem özelliklerini verirken detaylı olarak bilgi veriniz, biz size oyunu kaldırıp kaldırmadığını kısa süre içerisinde söyleyeceğiz. Bazen iyi bir bilgisayara sahip olmanız durumunda bile sorunlar yaşayabilirsiniz. Optimizasyon ile ilgili sorunlarda da bizlere ulaşmanız durumunda ekiplerimizin size yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Lol Ne Kadar Yer Kaplar?

LOL Kaç GB 2020 sorusunun yanıtını (9.55 GB) öğrendiğinize göre artık sıra profesyonel oyuncu olma yolunda ilerlemek! Oyunun metasını öğrenemeden profesyonel bir oyuncu olmayacağınızı biliyorsunuzdur. Bilgisayar sistem gereksinimleriniz LOL indirmeye uygun olduğunu varsayalım. Oyunu indirdikten sonra kahraman seçimi nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? LOL oyunu içerisinde 5 adet rol vardır. Her rol için bir şampiyon bulunduğunu ve her şampiyonun farklı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. LOL oyunu içerisinde bulunan roller;

  • Üst Koridor: Oyunu indirirken boşta kalmamanız için sizlere rehber oluşturmaya çalışıyoruz. Üst koridor olarak adlandırılan bölgede genel olarak tank ve dövüşçü türünde şampiyonlar yer alır. Diğer koridorlar ile arasındaki mesafe oldukça fazladır.
  • Ormancı: Orman olarak adlandırılan bölgede çıkan yaratıkları keserek kendisini güçlendiren Ormancılar, takımda çok kilit bir role sahiptir. Suikastçı şampiyonlar genelde ormancı olmaktadır.
  • Orta Koridor: Genelde tüm mücadele orta koridorda dönmektedir. Bu bölümde 2 şampiyonun yer aldığını ve belirli süreden sonra tüm kahramanların bu koridora indiğini söyleyebiliriz. Orta Koridorda yüksek hasar gücüne sahip olan büyücü ve suikastçılar yer almaktadır.
  • Alt Koridor: Alt koridorda yer alan şampiyonlar takımın hasar ihtiyacını karşılarlar. Önceden nişancıların yer aldığı bu koridorda şimdileri kontrol büyücüleri ve dövüşçü şampiyonlar yer almaktadır.
  • Destek: Genelde alt koridorda görev alan destek şampiyonları diğer şampiyonlara yardımcı olmaktadırlar. Tanklar, destek büyücülerinden oluşan bu ekip, takımdaki şampiyonları korumakla yükümlüdürler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Riot Games tarafından geliştirilen League Of Legends oyunu 27 Ekim 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Warcaft III oyunun bir haritası (Defence Of Ancients) örnek alınarak tasarlanan bu oyunun tasarımcısı Dota oyununda da görev almış, deneyimli bir kişidir. Dota oyununda dosya boyutunun yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun temel amacı 5’e 5 olarak girilen maçlarda rakibe karşı üstünlük kurup ana merkezini yok etmektir. Oyun içerisinde 3 farklı harita bulunduğunu ve birden fazla oyun modunun bulunduğunu söyleyebiliriz. Oyuncular, oyuna başlamadan önce oynayış tarzlarına uygun bir şampiyon seçimi yapmaktadır. 140’dan fazla şampiyon türü bulunan LOL’de her şampiyonun kendisine özgü karakteristik özellikleri bulunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir