Linkedin Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda birçok çalışan tarafından merak edilmekte. Linkedin yapı olarak bünyesinde iş dünyası içerisindeki kişileri barındırarak birbirleri arasında iletişim kurmalarına, bilgi paylaşımı yapmalarına olanak sağlamakta. Bir nevi iş dünyası için kurulmuş sosyal platform olup 2003 yılından bu yana hizmet vermeye devam etmektedir. Bünyesinde 300 milyondan fazla kullanıcı bulunan Linkedin, 7600 çalışanı ile platformun büyümesi ve gelişmesi için elinden geleni yapmaktadır. Ticari hayatı bırakan ya da emekliliğini ilan eden birçok kişi Linkedin Hesap Silme Nasıl Yapılır? sorusunu sormaktadır. Artık burası ile ilişiğini kesmek isteyen kişilere hesaplarını nasıl silebileceklerini ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

Linkedin Hesap Silme Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt bulmak için ilk olarak sisteme kullanıcı adı ve şifren ile giriş yapman gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra Bu bağlantı adresine giderek hesap silme işlemlerini başlatabilirsin. Hesap Silme bağlantısına giriş yaptıktan sonra size bir soru yöneltilecektir. Bu soruda Hesap Kapatma Nedeniniz sorulacak ve sizlerde sebeplerinizi ayrıntılı olarak yazacaksınız. Gerekli yazımı tamamladığına göre Devam tuşu ile bir sonraki sayfaya geçerek doğrulama yapmanız istenecektir. Burada hesabınızın doğrulamasını yaptıktan sonra son aşamaya geçeceksiniz. Gelen ekranda Hesabımı Kapat ya da Hesabımı Sil butonları yer alacaktır. Bu bağlantılara tıklamanız durumunda hesabınızı başarılı bir şekilde silmiş olacaksınız.

Linkedin Hesap Silme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Linkedin Hesap Silme Nasıl Yapılır? işlemini uyguladıktan sonra sisteme bir daha giremeyecek, mesajlarınızı göremeyecek, gelen sorular ve yanıtların tamamen silineceğini bilmelisiniz. Silinen hesap başkalarına tavsiye edilmeyecek, edilenlerin de silineceğini bilmelisin.
  • Hesabınızı sildikten sonra 24 saatlik bir koruma süresinin uygulandığını, bu süreç içerisinde silinen hesabın mail adresi ile tekrardan kayıt olma işlemlerin açıldığını görmekteyiz.
  • Linkedin Hesap Silme Nasıl Yapılır? yapıldıktan sonra hesabınızın anlık olarak silineceğini fakat arama motorları tarafından indexlerin silinme sürecinin oldukça uzun sürebileceğini hatırlatalım. Hesap silme işlemi ardından kesinlikle geri dönüşün olmadığını, hesabın anında silindiğini söyleyebiliriz. Bu konudaki tavırlar net olarak belirtildiğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir