Lifebox Giriş – Lifebox Nedir?

Lifebox Türkiye’nin en köklü cep telefonu operatörlerinden biri olan Turkcell tarafından 2014 yılında kullanıma sunulan akıllı depolama sistemidir. Aboneler lifebox bulut sistemini kullanarak sahip oldukları resim, video ve dosyalarını telefonlarından silmeye gerek duymadan barındırabilmektedir. Ayrıca sistem telefona herhangi bir şey olması durumunda tüm bu verilerin yedeklenmesini sağlayarak kullanıcı adına önemli olabilecek birçok verinin kurtarılmasını mümkün kılmaktadır. Turkcell lifebox nedir? Nasıl kullanılır konusunu incelediğimiz bu yazımızda sistemle ilgili tüm detaylar yer alıyor.

Lifebox giriş

Lifebox Nedir?

Lifebox akıllı depolama sistemi, kullanıcıya ait verilerin otomatik olarak yedeklendiği ve saklandığı bir sistemdir. Bu sayede kullanıcı adına önemli birçok veri herhangi bir sebeple cihaz arızalanmış olsa da içerindeki verileri koruyarak yeniden kullanıma imkân sağlar. Uygulamaya konulduğu ilk dönemlerde akıllı depo olarak adlandırılan sistem isim değişikliğine gidilerek lifebox olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Lifebox, akıllı depolama özelliği sayesinde kullanıcılar cihaz değişikliği yaptıklarında eski cihazlarında bulunan fotoğraf, müzik, video ve dosyalarını otomatik olarak yeni cihazlarına aktarabilmektedir. İnternet bağlantısı bulunan her yerden kolaylıkla uygulamaya erişerek dakikalar içerisinde veri aktarımı sağlayan sistemden yararlanmak için lifebox bulut depolama sistemine kayıt olmak yeterlidir.

lifebox nedir

Turkcell Lifebox Nasıl Kullanılır?

Lifebox ne işe yarar konusuna vakıf olabilmek için öncelikle lifebox uygulamasını Google Play ve IOS mağazalarından indirmek ve cihaza kaydetmek gerekir. Kayıt işlemini başarılı olarak gerçekleştirdikten sonra kullanıcılar kaybolmasını istemedikleri verileri 5 GB ücretsiz veri saklama hakkına sahip olabilmekte ve bu haklarını sınırsız olarak kullanabilmektedir. Kullanıcılar kendilerine tahsis edilen 5 GB sınırını geçmeleri halinde ise, ek bir ücret ödeyerek uygulamadan yararlanmaya devam edebilmektedir.

Kullanıcılar programı cihazlarına indirdikten sonra e-posta ve telefon numaraları ve belirledikleri şifreyi girmek suretiyle kayıt işlemlerini tamamlayınca, lifebox giriş yaparak uygulamayı kullanmaya başlayabilmektedir.

lifebox iptal etme

Lifebox’a Bilgisayardan Nasıl Giriş Yapılır?

Lifebox akıllı veri depolamayı cihazlarınıza indirdikten sonra telefonda kayıtlı bulunan uygulamadan veya internet bağlantısına sahip bilgisayar veya laptop kullanarak kolayca giriş yapabilmek mümkündür. Eğer sisteme cep telefonunda bulunan uygulama üzerinden değil de bir bilgisayardan giriş yapılacaksa bu durumda, mylifebox.com adresine giriş yaparak tüm yedekleme işlemlerine erişim sağlamak mümkündür.

Lifebox Turkcell tarafından kullanıma sunulmakla birlikte Vodafone ve Türk Telekom aboneleri de bu uygulamadan yararlanabilmektedir. Turkcell üzerinden uygulamayı kullanan abonelerin sistemden çıkmak istemeleri halinde ise, sadece Turkcell kanalıyla iptal işlemi yapmaları zorunludur. Uygulama içerisinden satın alınan 5 G bedava akıllı depolama sistemi sadece uygulama içinden iptal edilebilmektedir.

lifebox

Turkcell Lifebox Ücretsiz Mi?

Lifebox uygulamasını Turkcell üzerinden edinen her kullanıcıya sınırsız süreli olarak 5GB ücretsiz kullanım hakkı sunulmaktadır. Uygulamayı kullanmak isteyen diğer operatör aboneleri de aynı haktan yararlanarak verilerini 5 GB alan dâhilinde ücretsiz olarak koruma altına alabilmektedir. Ancak aboneye tahsis edilen alanın yeteli gelmemesi durumunda aboneler kendilerine uygun bir üst pakete geçiş yaparak veri depolama hizmetinden yararlanmaya devam edebilmektedir. Uygulama 10 GB ile başlayıp 2,5 TB saklama alanına varan boyutlarda oldukça uygun fiyatlarla kullanıma sunulmaktadır.

Kullanım sırasında lifebok giriş şifresini unutan veya farklı bir şifre kullanmayı düşünen aboneler telefonlarının mesaj bölümünden ‘’SIFRE’’ yazıp 2200’a mesaj gönderdiklerinde operatör tarafından kullanıcıya yeni bir şifre tanımlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir