LG Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

LG Garanti Sorgulama adlı makalemizde Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden birisi olan LG hakkında merak edilenler ile ilgili açıklamalar yapacağız. Bilgisayar, televizyon ve akıllı telefon üretimi ile birçok kişinin dikkatini çeken firma son yıllarda tablet gibi birçok teknolojik ürünün üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir. Satışa kadar ürünlerinin denemesini ve teknik donanımlarını denetleyen şirket, ürünlerin müşteriler ile buluşmasının ardından da teknik destek, bakım ve onarım hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir. LG markasına ait olan ürünlerde meydana gelebilecek herhangi bir teknik sorun sonucunda cihazlarla ilgili bakım ve onarım çalışmaları profesyonel bir şekilde yürütülmektedir. Bunun için kullanıcıların yapması gereken işlemlerden bahsedecek olursak;

LG Garanti Sorgulama diye arama yapan kişiler öncelikle LG’nin kurumsal internet adresine giriş yapması gerekmekte. Bu bölümünde cihazların garanti sorgulama işlemlerinin oldukça kolay bir şekilde yapılabileceğini, lg garanti süresi devam eden cihazlar için gerekli işlemlerin nasıl başlatılabileceği gibi birçok işlemler yapılabilmektedir. LG servisteki telefonu  sorgulama sorusuna lg ana sayfası içerisinde bulanan DESTEK bölümünden Sorgulama Bölümüne girerek bakabilirsiniz. Sistem, sizden otomatik olarak sahip olduğunuz cihazın İMEİ numarasını isteyecektir. İMEİ numarası girilen cihazlar üzerinden garanti durumları, cihaz üzerine daha önce yapılan işlemler ve detayları görüntülenebilmektedir. Sahip olduğunuz cihazın İMEİ numarasını bilmiyorsanız şu işlemleri uygulayarak kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

 

Lg Garanti Sorgulama
Lg Garanti Sorgulama

Telefon İmei Numarası Öğrenme

Akıllı telefonların cihaz kimliği olarak adlandırılan İMEİ numaraları satış ile beraber teslim edilen kutuları üzerinde yer alabilmektedir. Bununla beraber arama yapma bölümüne giriş yapan kişiler *#06# tuşlaması yapması durumunda anında İMEİ numarasını öğrenebilirler.

İnternet üzerinden sorgulama işlemi yapmakta zorlanan kişiler cihaz alımı yaptığı noktaya giderek cihazlarının güncel durumlarını öğrenebilirler. Herhangi bir sıkıntı olması durumunda cihazlarını garantiye göndererek LG’nin müşterilerine sunmuş olduğu üst düzey hizmetten faydalanabilirler. Önceden cihaz sahipleri ürünlerini garantiye göndermek için satın alım sırasında verilen fatura ve garanti bilgilerini kesinlikle saklama ve bunlar ile garanti işlemleri için başvuruda bulunmaları gerekiyordu. Artık elektronik sisteme geçiş yapan satıcı firmalar, tüm işlemleri dijital ortamlarda yürüterek herhangi bir belgeye gerek duymadan işlemleri hızlı bir şekilde yerine getirmeye çalışmakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir