Lenovo Ekran Görüntüsü Alma

Lenovo Ekran Görüntüsü Alma

Akıllı telefon konusunda geçmiş yıllarda sadece birkaç seçenek vardı. İnsanlar, telefon alırken özelliklerden ziyade birkaç firma arasından sadece fiyat etiketlerine bakarak karar vermekte idi. Günümüzde onlarca farklı şirketin bu alanda rekabet ettiğini, birçok şirketin gelir elde etmek üzere piyasalara akıllı telefonlar sürdüğünü görebiliriz. Piyasa farklı markalar tarafından sürülen her telefonun sahip olduğu teknik özelliklerin birbirinden ayrıldığını söyleyebiliriz.  Bilgisayar sektörünün önde gelen markaları arasında yer alan Lenovo, bilgisayarların ardından mobil alana da giriş yaparak üretimlerde bulunmaya başlamıştır. Piyasaya sunmuş olduğu fiyat- performans odaklı telefonlar, kısa süre içerisinde yüz binlerce kişi tarafından satın alınmıştır. Bugün, bu firmadan telefon alan kişilerin nasıl yapacağını bilmediği Lenovo ekran görüntüsü alma konusu hakkında konuşmaya çalışacağız. Ekran görüntüsü alma konusu bazı telefonlarda değişiklik göstermektedir.

İlginizi Çekebilir: Huawei Ekran Görüntüsü AlmaSamsung Ekran Görüntüsü Alma

Lenovo Ekran Görüntüsü Alma

  • Telefonun açma ve kapama tuşu olan güç düğmesi ile beraber ses kısma tuşuna basılı tutan kullanıcılar, 1 saniyelik bir bekleme süresinin ardından deklanşör sesinin geldiğini duyup ekran görüntüsünün alındığını göreceklerdir.
  • Yukarıda belirttiğimiz yöntem hemen hemen tüm Android telefonlarda geçerlilik göstermektedir. Lenovo, bu konuda bir ayrıcalık oluşturmak için ekran görüntüsü alma bölümüne oldukça güzel bir değişiklik getirmiştir. Telefonun üst menüsü (parmağınızla aşağı indirdiğiniz alan) bildirim çubuğu içerisinde telefonun kendisine ait bir Screenshot bölümünün yer aldığını göreceksiniz. Bu bölümü aktif etmeniz durumunda ister tam ekran, isterseniz de ekranın sadece belirli bir kısmının ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Yukarıda, Lenovo ekran görüntüsü nasıl alınır? Hakkında 2 farklı yöntem paylaşımında bulunduk. Eğer detaylı ekran görüntüleri almak istiyorsanız 2. seçenek tam sizlere göre olacaktır. İlk seçenek biraz önce de belirttiğimiz üzere piyasalarda bulunan tüm Android telefonlarda geçerlilik göstermektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir