League of Legend Düşük Fps – Lol Kasma Sorunu

Lol Kasma Sorunu Çözümü

Ülkemizde ve dünya genelinde en fazla oynanan oyunlar arasında League of Legend oyununu gösterebiliriz. Oyunu oynayan oyuncuların en büyük sorunlarından biriyse çok fazla kasma sorununun yaşanmasıdır. Ülkemizdeki internet alt yapısını hesaba katarsak bu sorun sık sık karşımıza çıkmasının ana sebebinin aslında internet alt yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızda sizlere League of Legend düşük FPS ve lol kasma sorununun çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

NOT: Lol fps sorunu yaşayanlar için yazmış olduğumuz Lol fps arttırma adlı makalemizi de incelemenizi öneriyoruz.

LOL FPS Artırma

FPS’nin düşük olması LoL oyununda kasmalara sebep olabilir. Bu yüzden FPS’yi yükseltmeniz gerekmektedir. Bu yüzden kasmalara engel olmak için ilk olarak FPS artırmanız gerekir.

LoL oyununda FPS’yi oyun içi ayarlarında artırmak için ilk olarak oyunda Video kısmını açarak FPS ayarlarının yapıldığı bölüme geliyoruz. Burada FPS ayarı olarak 60 FPS kullanmamız bize ideal sonucu verecektir.

LoL Grafik ve Ses Ayarları

Oyunda grafik ve ses ayarlarını değiştirmeniz de kasma sorununu azaltacaktır. Oyunda kasılma yaşamanızın en büyük nedenlerinden birisi grafiktir. Grafik ayarlarını düzenlemek için; oyun sırasında ESC tuşuna basıyoruz ve karşımıza gelen ekrandan Video kısmına geliyoruz. Burada Grafik yazan alandaki barı en alt seviyeye alıyoruz. Eğer bu ayar en üstteyse ve kasma sorunu oluyorsa en alta aldığınız zaman kesinlikle düzelecektir. Bu ekranda grafik ayarlarına ek olarak ses ayarlarını da düşürerek bir nebzede olsun FPS’nizin artmasını Pinginizin ise düşmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kardeşim, çok yoğunuz ve çok talep var maalesef elimizde şuan çar kalmadı. Yemi çarları bekliyoruz.

  2. Abi azcık clash royale tarafina bakin hala bana car gondermediniz.İlk Yorum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir