KVK Nedir? KVK Açılımı Nedir?

Cep telefonu kullanıcılarının sık sık duydukları KVK ifadesinin anlamı birçok kişi tarafından merak ediliyor. KVK nedir? KVK açılımı nedir? Merak ettiğiniz bu soruların cevaplarını, yazımızın devamında detaylı olarak bulabilirsiniz.

KVK Nedir?

1990’lı yılların başından itibaren cep telefonları bütün dünya genelinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Her ne kadar günümüzdeki kadar olmasa da, birçok ülkeye cep telefonları girmiş ve önemli kentlerin birçoğuna baz istasyonları kurulmuştur. Söz konusu durum ülkemizde de benzer şekilde yaşanmıştır. İşte, bu tarihlerde bir cep telefonu distribütörü olan KVK kurulmuştur.

KVK; 1993 yılında kurulmuş bir cep telefonu distribütörüdür. Birçok telefon markası ile anlaşmalıdır ve bu markaların ithalatını gerçekleştirerek, yurtiçindeki tüketicilere ulaştırılmasını sağlar. KVK, MV Holding ve Çukurova Holding ortaklığı ile kurulmuş ve Türkiye’nin en önemli cep telefonu şirketlerinden birisi olmayı başarmıştır. Günümüzde halen faaliyetlerine devam etmektedir.

kek açılımı nedir

KVK Açılımı Nedir?

KVK nedir sorusunun cevabı yukarıda detaylı olarak yer almaktadır. Cep telefonu kullanıcıların aşina olduğunu KVK ifadesinin açılımı ise oldukça ilginçtir. KVK açılımı; şirketin kurucuları olan Mehmet Emin Karamehmet, Murat Vargı ve Osman Kavala’nın soyadlarının ilk harflerinin birleşimidir.

KVK açılımının herhangi bir anlamı yoktur ve sadece kurucularının soyadlarının baş harflerinin birleşmesidir.

KVK Garantisi Nedir?

Cep telefonu alırken, garantili olmasına hemen herkes çok dikkat eder. Günümüzde ise artık garantiyi hangi firmanın sağladığı da dikkat edilen hususlardan birisi haline gelmiştir. Tüketiciler, kaliteli bir firma tarafından sunulan garantileri olan cep telefonlarını daha fazla tercih eder. İşte KVK garantisi ya da KVK garantili kavramı da tam olarak bu noktadan çıkmıştır.

KVK tarafından garanti sağlanan cep telefonları KVK garantili olarak ifade edilir. KVK firmasının Türkiye’nin en eski distribütörlerinden olması ve uzun yıllar verdiği kaliteli hizmet, tüketiciler tarafından yoğun olarak tercih edilmesini sağlamıştır.

KVK, anlaşmalı olduğu telefon markalarına garanti sağlar. Bunun için ithalatın KVK üzerinden yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Örneğin A markasına ait telefonların bir bölümüne KVK garanti sağlarken, diğer kısmına farklı firmalar sağlayabilir. Bundan dolayı telefonlar satın alınırken, hangi firmanın garantisi altında olduğu öğrenilmelidir.

KVK garantili telefonlar, garanti süresi içinde bozulursa ücretsiz olarak tamir edilir.

KVK Telefon Nedir?

Çok uzun bir süredir faaliyetlerine devam eden KVK, cep telefonları ile neredeyse özdeşleşmiştir. KVK anlamını tam olarak bilmeyenler, bu ifadeyi farklı şekillerde kullanırlar. KVK telefon da bunlardan birisi olarak dikkat çeker. Burada anlatılmak istenen KVK garantili telefondur.

KVK nedir konusunda bilinmesi gereken detaylar genel hatları ile bu şekildedir. Yaklaşık 30 yıldır hayatımızda olan KVK, tüketicilerin sorunsuz bir şekilde cep telefonu kullanması için hizmet vermektedir. Bu firma haricinde de kaliteli garanti sağlayan firmalar olduğu bilinmektedir. Bu tür firmaların garantisinde olan telefonların seçilmesi, uzmanların tavsiyeleri arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir