KVK Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanım oranı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek artmaya başlamıştır. Türkiye’nin teknolojik anlamda en büyük distribütörü olan KVK, 1993 yılında Çukurova Holding ve MV Holding iş birliği ile kurulmuştur. Başta Apple ürünleri olmak üzere Samsung, Huawei, General Mobile, LG, Sony, Vestel, Casper, Reeder, ZTE, Alcatel, Xiaomi, Fluo, HP, Asus gibi üreticiler ile anlaşması bulunan KVK, kurulduğu günden bu yana 30 milyondan fazla cep telefon satışı gerçekleştirmiştir.

 

Bununla beraber iletişim alanında da faaliyet gösteren şirket, milyonlarca sim kart, milyonlarca dakikalık kontör kartı ve operatör ürünlerinin satışı yapan KVK ağırlıkla cep telefon distribütörlük işi yaparak bu alanda ön plana çıkmaktadır. Yurt dışında mobil iletişim ürünleri getiren şirket, satış sonrası vermiş olduğu teknik desteği sayesinde milyonlarca kişi tarafından tercih edilir hale geldi. Bu yazımız içerisinde KVK garantili olarak satılan telefonlar için KVK garanti sorgulama işlemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

KVK Garanti Sorgulama

Piyasalar içerisinde satılan akıllı telefonların büyük bir bölümü KVK garantili olarak satışa sunulmaktadır. Genellikle ülkemizde akıllı telefonlar için garanti süresi 2 yıldır. Bunun dışında büyük teknoloji marketleri ekstra olarak ücretli garanti süre paket satışları yapmaktadır. Telefonunuzu ne zaman aldığınızı bilmiyor ya da garanti süresinin geçip geçmediğini öğrenmek istiyorsanız KVK garanti sorgulama üzerinde anlatacağımız işlemler işinize büyük oranda yarayacaktır.

 

Öncelikle BU bağlantı adresi üzerinden KVK’nın internet adresini ziyaret ediyoruz. Garanti sorgulama işlemi için bizlerden kullanmış olduğumuz cep telefonuna ait 15 haneden oluşan bir iMEI numarası talep edilecektir. Eğer telefonlarınızın IMEI numaranızı bilmiyorsanız telefonunuzun arama penceresi üzerinden #06# kombinasyonunu tuşlayarak IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz.

 

IMEI adresini belirtilen kutucuğa yazıp göndermeniz durumunda cihazınızın garanti süresi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. KVK, sadece garanti süresi bulunan cihazlar için teknik destek hizmeti vermektedir. Garanti süresi dolmuş cihazların bakım ve onarım işlemleri için ekstra ücretler talep eden şirket, bu konuda oldukça başarılı işlere imza atmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir