Kolye Yapımı Çiçek Sepeti Modeli

Kolye Yapımı Çiçek Sepeti Modeli

Yaz aylarının gelmesiyle beraber takılar daha çok önem kazandı. Yaz aylarında gönül rahatlığıyla takabileceğimiz takılardan biriyse çiçek sepeti modeline sahip olan kolyelerdir. Çiçek sepeti ucunu sadece kolye olarak değil ek olarak toka şeklinde de kullanabilirsiniz. Bu konuda size farklı bir seçenekte sunuyor diyebiliriz. Bazıları bu modeli çanta süsü olarak da kullanabiliyor. Kıyafetlerinize bile dikebilirsiniz. Şuan aklımıza gelemeyen birçok alanda çiçek sepeti modelini kullanabilirsiniz.

Bazıları çiçek sepeti kolye modelini zincirle kullanırken bazıları tek sıra halinde boncukları dizerek kendilerine boncuktan zincir yapıyor. Burada nasıl kullanacağınız sizin zevkinize kalmış bir durum. İster zincirle isterseniz kendi yaptığınız boncuk zincirle bu modeli gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Çiçek sepeti kolye modelinin yapılış tekniğinde tuğla tekniği kullanılır. Çiçek sepetini yapacağınız sırada boncuk boyları önemlidir. Bunun asıl sebebi ise yapılış sırasında tuğla tekniğinin kullanılmasıdır. Genellikle diğer tekniklerde kullanılan boncuk boyları fark etmez. Fakat tuğla tekniğinde boncuk boyu önemlidir. Bunun sebebi ise tuğla tekniğinde boncuk boyutunun farklı olması şeklin dengesiz durmasına sebep olmasıdır. Bu yüzden biraz maliyetli olsa da tuğla tekniğinden takı yapacağınız zaman delika miyuki boncukları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Çiçek sepeti kolye modelini yaparken ihtiyacınız olan malzemeler şu şekildedir:

1-Farklı renklere sahip olan 11 / 0 kum boncuklar

2-Takınız için uygun gördüğünüz bir naylon ip

3-Kum boncuğu iğnesi

4-Papağan klips

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir