Köksal Baba Kimdir?

Köksal Baba Kimdir?

Sosyal medya ağları içerisinde fenomen olmak için yakışıklı, güzel ya da zengin olmanıza hiç de gerek olmadığını bizlere en güzel şekilde Köksal Baba göstermiştir. Trabzon’un 43 yaşındaki kabadayısı Köksal baba, sosyal medya üzerinden kısa zamanda popüler hale gelerek milyonlarca kişinin kalbinde yer edinmeye başladı. 1 milyonun üzerine çıkan takipçi sayısı ile dikkatleri üzerine çeken baba, samimi ve komik videolar yükleme çalışmaktadır.

Trabzon’un kalbi olarak gösterilen Köksal Baba, 7’den 70’e herkesin ağzına takılmış durumda. Asıl adı Köksal Bektaşoğlu olan baba, Trabzon’un Çömlekçi mahallesi içerisinde esnaflık yapmakta. Sahip olduğu Bi dene çay evi, videoların çekildiği, misafirlerin kabul edildiği samimi, sıcak bir ortam olarak gösterilmekte. Köksal Baba Kimdir? sorusunu babanın ağzından duymak isterseniz;

Köksal Baba, 10 şubat 1975 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Birçok hobi ve iş ile uğraşmasına karşın 1990 yılında kendisini boks sporuna adamış, kendisini bu alanda iyi bir şekilde geliştirmiştir. Öyle ki; 1995, 1996, 1997, 1998 yılları arasında üst üste 4 yıl gençlerde Türkiye boks şampiyonluğunu elde etmeyi başarmıştır. 2010 yılına kadar sürdürdüğü boks serüveni içerisinde birçok başarılar elde etmiş, güzel hatıralar bırakmıştır.

Yaşı nedeni ile bıraktığı boks alanından sonra Köksal Baba kendisini yeraltı dünyasına bırakmıştır. Burada oldukça iyi işler yapmaya çalışan baba, kısa sürede adından söz ettirerek kabadayı olma yolunda emin adımlar atmaya çalışmıştır. Sahip olduğu bi dene çay evi içerisinde ağır misafirlerini konuk eden baba, haftalık olarak mahalleden gelen raporları inceleyerek gerekli işlemlerin yapılması üzerine işlemler başlatmaktadır. Mahallenin sorunlarını kendi sorunu gibi gören baba, bu yönü ile de fenomen olmuştur. Köksal baba sadece bu işler ile . de ilgilenmediği, kendisini futbola da yönetim kariyeri olduğunu söyleyebiliriz.

1461 Meydan Taraftar Derneği tarafından yöneltilen onursal başkanlık teklifini kabul eden baba, spor ve taraftar ilişkilerini de kontrol altına almaktadır. Profesyonel olarak Youtube üzerine video da çekeceğini belirten baba, kendisine gelen soruları, takipçileri tarafından gelen ziyaretleri red etmeden kabul etmektedir. Eğer hala Köksal Babayı sosyal medya adreslerinden takibe almadı iseniz hemen sizlere takip etmeninizi öneriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir