Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır?

Sosyal medya ortamının gelişmesi ile beraber birçok kişi Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt bulmaya çalışmaktadır. Şu anda Facebook, Instagram, Twitter, Youtube ve Google Plus platformlarında kullanıma açık olan hashtag işareti durumu gönderilerin kategori olarak listelenmesine olanak sağlıyor. Belirli bir kelime ya da kelime öbeğinin başına konulan hashtag işareti o konu ile atılan gönderileri okumamıza olanak sağlıyor. Twitter’da bulunan Trend Topic bölümü tamamen bir konuya hashtag ile ne kadar tweet atıldığını bizlere gösteriyor. Örnek olara #meraklıplatform bu hashtag üzerinden bizler tarafından sosyal medya içerisine gönderilmiş tüm içeriklere ve bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu işaretin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız;

Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır? sorusuna yanıtı hem F, hem Q hem de akıllı telefon klavyeleri üzerinden dile getireceğiz. Q ve F klavyelerde bulunan ALT GR tuşu ile 3 tuşuna aynı anda basmanız durumunda # işaretinin oluştuğunu göreceksiniz. ALT GR tuşunuzda herhangi bir problem varsa bu işlemi CTRL+ALT+3 tuş kombinasyonu ile de yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorun olmaması adına diyez işaretinin nasıl yapılacağına dair görseli yukarı bölüme eklemeye çalıştım. Bu anlatım bilgisayar klavyeleri için geçerli idi. Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır? sorusunu akıllı telefonlarınız için soruyorsanız bu kısma da geçiş yapalım. Akıllı telefonların klavye tuşlarında en alt bölümde diğer sembol alanlarını açmak için bir alan olacaktır. Oraya gitmeniz durumunda telefonlarınızda kullanabileceğiniz onlarca sembol göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir