Klavyede Arapça Allah ﷲ Yazısı Nasıl Yazılır?

Merhaba bugünkü yazımızda klavye üzerinden Arapça Allah nasıl yazılır konusuna değiniyoruz. Bilgisayar ve telefon üzerinde Arapça Allah yazısını yapmak için herhangi bir tuş ataması yapılmamış. Telefon için Arapça Allah yazısı yapma işlemini kopyala yapıştır yolu ile çözebilirsiniz. Yazımızın devamında Allah yazısı bulunuyor. Charmap.exe komutu ile sistem üzerinde bulunan tüm simge ve karakterlere ulaşabilirsiniz.

Arapça Allah Yazısı

Bilgisayar’da Arapça Allah Nasıl Yazılır?

  1. Başlat (windows) tuşuna basınız.
  2. Bilgisayarınız da arama alanına karakter eşlem veya başlat menüsünü açınız çalıştır alanına charmap.exe komutunu yazınız.
  3. Karşınıza tüm karakterlerin olduğu tablo çıkacaktır. Yazı tipini “Arial” olarak seçebilirsiniz.
  4. Ben bilgisayarımda yazı tipini “Tekton Pro” olarak seçtim, siz yazı tipini “Arial” olarak seçebilirsiniz. Yazı tipini seçtikten sonra “Gelişmiş Görünüm” sekmesine tıklayın. “Unicode’a Git” alanına FDF2 kodunu yazın enter tuşuna basın. Son olarak “Seç” dedikten sonra kopyala butonuna basın ve istediğiniz alana yapıştırın. Bilgisayardan Arapça Allah yazısı bu şekilde yazılmaktadır.

    klavyede allah yazısı

Yukarıda anlatmış olduğumuz işlemi yapmak ile uğraşmak istemiyorsanız aşağıda Arapça Allah yazısı kopyala işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Allah yazısı üzerine tıklayarak kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir