Kişiye Özel Gülüş Tasarımı

Dişlerinize yaptıracağınız bir gülüş tasarımı ile neredeyse 10 yıl kadar gençleşeceğinizi biliyor musunuz? Özellikle tasarımın doğru ve özenli bir şekilde yapılması demek hastanın en güzel sonuçları alması demektir.  Gülüş tasarımında hem dişlerin uyumu sağlanılır hem de beyazlatma işlemi yapılır. Aynı zamanda diş eti hastalıklarından arındırılma ve bonding gibi uygulamalar bir bütün olarak yapılmakladır.  Önemli olan özellikle gülme sırasında dişlerin birbiri ile uyum sağlaması ve diş eti ile uyum yakalaması olacaktır.

Gülüş tasarımı kişiye özel olarak yapılmaktadır. Onun için yüzün rengi, yapısı, cinsiyeti gibi özellikleri baz alınarak çalışmalar yapılmaktadır. Önemli olan hastanın da beğeneceği ve kendini rahat hissedeceği bir uygulama olmasıdır. Hastayı daha önce doğru ve yeterli bilgilendirmek memnun kalmasında çok büyük etken olacaktır. Özellikle yeni gülüş tasarımları yapıldıktan sonra bunu nasıl koruyacakları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği de doktorlar tarafından hastalarına iletilmektedir.

Gülüş anında diş etinin fazla görünmesi, diş etinde asimetrinin olması ya da diş eti çekilmesi gibi bir sorun olması halinde gülme olumsuz etkilenir. Bu durumdaki hastalara çeşitli diş eti ameliyatları yapılabilir. Bu cerrahi girişimlerin arasında gingivoplasti ve gingivektomi gibi uygulamalar yer alır.

Gülüş tasarımı yapılırken hastanın da fikirlerine ve isteklerine önem verilmektedir. Bu sebeple gülüş tasarımı öncesi test çalışmaları ve denemeler yapılabilir ve istenilen sonuç ise çok daha kısa sürede tamamlanabilir. Gülüş tasarımı hakkında hizmet verecek olan hekim öncelikle hastanın diş yapısını ve ağız yapısını ayrıntılı olarak incelemektedir. Detaylı bir inceleme sonrası ortaya çıkan bilgiler ışığında çalışmalara yön verilmektedir. Kişide yer alan diş eti sorunları ya da dişlerden dolayı oluşan kapanma sorunları hakkında dikkatli ve detaylı bir değerlendirme yapılır. Yani kısaca tüm ayrıntılar bir araya toplanır ve en iyi gülüş tasarımı için çalışmalar başlatılır. Yapılacak olan çalışma en güzelini bulmak adına uzun süre devam edebilir. Amaç kişiyi daha güzel bir gülüşe ulaştırmaktır.

Kaynakhttp://www.adadent.com.tr/dijital-gulus-tasarimi

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir