Kendi Numaranı Öğrenme Kodu

Bu yazımız içerisinde kendi numaranı öğrenme kodu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Cep telefonlarına takılı hatların numarasını nasıl öğrenebileceğini merak ediyor musunuz? Telefon numaramı nasıl öğrenirim? Cep telefonlar için tasarlanmış bir kod, bu soruna çare olabilmektedir.

Kendi Numaranı Öğrenme

Kendi Numaranı Öğrenme Kodu
Kendi Numaranı Öğrenme Kodu

Mevcut kullandığınız hattı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yeni bir hat aldığınızda ilk etapta numaranızı ezberlemek konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Hatta belirli bir yaş grubunu aşmış kişiler numaralarını ezberleyemedikleri için genelde karşılarındaki kişiler numaralarını istediklerinde susarak cevap vermemeyi tercih eder. Bu sorunun çözümü ise kendi numaranı öğrenme kodu ile sağlanabilmektedir.

Genelde kendi numarasını öğrenmek isteyen birçok kişi, farklı bir kişiyi arayarak kendi numaralarını öğrenmeye çalışır. Bu durum aslında hiç de pratik değildir. Özellikle topluluk içerisinde tanımadığınız kişilerin yanında numaranızı açıkça paylaşmanın etik olmadığını söyleyebiliriz. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom operatörlerinden hangisini kullanırsanız kullanın yazacağınız bir kod sizlere telefon numaranızı gösterecektir. Üstelik bu kodun çalışması için herhangi bir cihaz ayrımı da yapılmamaktadır. Android ya da İOS işletim sistemi üzerinden rahatlıkla çalışmaktadır.

Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Kendi Numaranı Öğrenme Kodu
Kendi Numaranı Öğrenme Kodu

Kullanmış olduğum telefon numaramı nasıl öğrenirim diye merak ediyorsanız;

  • Kendi numaranı öğrenme kodu üzerinden telefon numaranızı öğrenmek istiyorsanız telefonunuzun şebeke bağlantısı olması gerekiyor.
  • Şebeke bağlantısı kurulduktan sonra telefonunuzun arama ekranına *101# tuşlaması yaparak arama başlatın.
  • Arama başlattığınız an USSD kodu devreye girerek cep telefon numaranız karşınıza gelecektir.

Bu işlemi uygulamanız durumunda kendi numaranızı oldukça kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir