Kelime Bulma Oyunları

Son zamanların en popüler oyun tarzlarından biri olan kelime bulmaca oyunları hakkında bir yazı hazırlama gereksiniminde bulunduk. Kelime bulma oyunları diğer oyunlara nazaran zamanı faydalı kullanmanızı ve bilmediğiniz kelimeleri öğrenmenizi sağlıyor. Kelime bulma oyunlarını tanıtacağımız bu yazımızdan sonra bu oyunların cevaplarını da paylaşacağız. Bölüm geçmede zorlandığınız anlarda sitemize girip oyunların cevaplarına ulaşabileceksiniz. Bulmaca oyunları kategorisinde yayınlanan oyunların bir çoğunu oynamış biri olarak sizlere aşağıdaki oyunların tavsiyesinde bulunacağım. Önermiş olduğumuz bulmaca oyunlarının indirme linklerini ios ve android olmak üzere ayrı ayrı sizlere sunuyoruz.

A Word Kelime Bulma Oyunu

Türk yapımı olan bu oyun karışık olarak verilmiş harflerden kelime bulma mantığı ile oynanıyor. Diğer kelime bulma oyunlarına göre biraz daha karışık olduğunu söyleyebiliriz. Petek bulmaca şeklinde kelimeleri bulmaya çalışıyorsunuz. Kullanıcıların beğenisine sunulduğu andan itibaren oyuncu kitlesini devamlı geliştiren ve yeni bölümler eklenen bir oyun olarak karşımıza çıktı. Şuan en çok oynanan oyunlar kategorisinde bulunuyor. Oyunda şu anlık 1700 bölüm bulunuyor her bir bölümü geçtikçe oyun daha da zor bir hal alıyor.

A Word Cevapları için hazırladığımız yazıya bakabilirsiniz. A word oyununa ait tüm cevaplar o yazımızda bulunmaktadır.


Çatlak Kelimeler

Türk yapımı olan yeni ve popüler oyunlardan bir tanesi. Oyunu oynarken yeni kelimeler öğrenebilecek ve etkili zaman geçirebileceksiniz. Oyunda şuan birbirinden zorlu 1200 bölüm bulunmakta. İlerleyen zamanlarda Çatlak Kelimeler Cevaplar konulu yazı hazırlayacağız, takıldığınız bölümleri bu sayede geçebileceksiniz.

 


Wordbrain Kelime Bulma Oyunu

Dünya çapında en çok oynanan kelime oyunlarından bir tanesi. Diğer tanıtımını yaptığımız kelime oyunlarına göre biraz daha zor olduğunu söyleyebiliriz. İlk başlarda oldukça kolay kelimeler sizlere sunuluyor ve oyuna alışmanız sağlanıyor. Özellikle zoru sevenlerin bu oyunu indirmesini tavsiye ederim.


Resimli Kelime Nekibu

nekıbucevapları

Size verilen 4 resim sayesinde kelimeyi buluyorsunuz. İlk 60 bölümün oldukça kolay olduğunu söyleyebilirim. Görsel hafızanıza destek olmak istiyorsanız bu oyunu oynayabilirsiniz. Takıldığınız bölümlerde sitemizde bulunan cevaplara bakabilirsiniz.

 

Resimli Kelime Nekibu Cevapları için hazırladığımız yazıya bakabilirsiniz Nekibu oyununa ait tüm cevaplara mavi renkli bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Resfebe Şehri

resfebecevaplari

Sizlere verilen resim, sayı ve harfler ile kelime oluşturabileceğiniz güzel bir oyun. Resfebe Nedir? diye merak ediyorsanız, resim ve alfabe kelimelerinin türetilmiş halidir.

 

Resfebe Şehri Cevapları için hazırladığımız yazıya bakabilirsiniz Resfebe Şehri oyununa ait tüm cevaplara mavi renkli bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


4 Resim 1 Kelime

4resim1kelime

Nekibu oyununda olduğu gibi kelimeyi bulmanız için size dört adet resim veriliyor. Bu dört resmin size andırdığı şeyleri düşünüp kelimeyi kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

 

4 Resim 1 Kelime Cevapları için hazırladığımız yazıya bakabilirsiniz. 4 Resim 1 Kelime oyununa ait tüm cevaplara mavi renkli bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir