Kaymakamlık Çalışma Saatleri

Günümüzde herkesin sıklıkla uğrayabileceği yerlerden birisi de Kaymakamlık binalarıdır. Bugünkü yazımızda ise kaymakamlık çalışma saatlerini paylaşıyoruz. Kaymakamlık binası saat kaçta açılır ve görevleri nedir? sorularının cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Kaymakamlık Çalışma Saatleri

Kaymakam’ın Görevleri

Valilikten gelen emirleri uygulamakla yükümlü olmasının yanı sıra vatandaşların İkametgâh belgesi, Nüfus cüzdanı yenileme, değiştirme gibi işlemlerini rahatlıkla yapabildiği çeşitli spor faaliyetlerinin vs. Düzenlenmesi gibi konularda hizmet vermektedir. Özellikle yeni uygulaması başlayan yeni kimlik kartlarınızı da Nüfus müdürlüğünü içerisinde barındıran Kaymakamlık binaların dan teslim alınabilmektedir. Peki, Kaymakamlık binalarında ki hizmeti hangi saatlerde ve nasıl alabileceğimize gelin birlikte bakalım. Doğu ve batı olmak üzere Kaymakamlık hizmetleri, kaymakamlık çalışma saatleri baz alındığında az da olsa farklılık gösterebilir. Genel olarak bakacak olursak eğer sabah 08.30 ile öğle 12.30 arasında ilk mesaisini yaparken 12.30 ile 13.00 Saatlerinde öğle arası için mola vermektedir. 13.00 ile 17.00 Saatleri arasında da ikinci mesaisini tamamlayarak günü kapatmaktadır.

Kaymakamlık haftasonu çallışır mı ?

Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu hizmet vermemektedir. Bayramlarda, resmi tatil günlerinde kurum kapalıdır. Sadece hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günlerinde mesai saatleri içerisinde işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Yalnız bu durum başta da belirtmiş olduğumuz üzere bazı bölgelerde değişmektedir. Durum böyle olunca da çalışma saatleri sabah 08.00 ile 12.00 arasında çalışırken 12.00 ile 13.00 arasında bir saat öğle arası verip 13.00 ile 16.00 arasında çalışan Kaymakamlık binalarının olduğunu da bilinmektedir. Hatta bazı kaymakamlıklar sabah 8.30 da açılıp 12.30 da öğle molası verdikten sonra 13.30 da açılıp 16.30 da kapanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir