Kayıp veya Çalınmış Telefon Nasıl Bulunur?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı telefonların üretilmesi ve kullanımının yaygınlaşması yadsınamaz derece çoğalmıştır. Her geçen gün güncellenen telefonlarla özellikler artmakta ve fiyatlarda buna paralel olarak değişmektedir. Artık küçük çocuklardan itibaren kullanılmaya başlanan bu telefonlar ellerden düşürülemeyen cihazlar haline gelmiştir. Peki aldığınız akıllı telefonunuzun çalınması durumunda ne yapılması gerektiğini biliyor musunuz?

Telefonum Kayboldu Nasıl Bulabilirim?

Durum böyle olunca çalınması veya telefonunuzu kaybetmeniz oldukça can sıkıntısı yaratmaktadır. Hem arama yaparak hem de internet kullanarak birçok işlerin bir arada yapılmasına olanak sağlamaktadır. Sahip olduğunuz telefon android işletim sistemine sahip ise satın aldığınız zaman telefonunuza kuracağınız bir uygulama ile telefonunuzu kontrol edebilir ve kilitleyebilirsiniz. Android cihaz yöneticisi kurarak telefonunuzun çalınma ve benzeri gibi talihsiz durumlarla karşılaşmanız halinde kontrol edebilirsiniz. Hatta akıllı telefonunuzu yöneterek size ulaşmasını sağlamanız da mümkündür. Uygulamayı kurduğunuz cihazda gps özelliği aktif durumda ise nerede olduğunu size gösterilecektir. Hatta akıllı cihazınızı evinizin içinde kaybettiğiniz durumlarda yeniden bu uygulama ile bağlantı kurarak, zili çaldırma seçeneğinden cihazınızın zilinin çalmasını sağlayabilir ve telefonunuza ulaşabilirsiniz.

Peki kullandığınız cihazda android değil de ios işletim sistemi kullanılıyor ise, bu durumda cihazınızda bulunan telefonum nerede uygulamasının aktif olduğunu biliyorsanız, cihazınızı bulmanız oldukça kolay hale gelecektir. Peki bu uygulama aktif değilse ne yapılmalı sorusuna verilecek en güzel cevap ise oturum açtığınız hesap şifrenizi değiştirmeniz olacaktır.

Kayıp telefon bulma

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir