Kaliteli Ücretsiz Stok Resim Siteleri

Grafik tasarım, PhotoShop ya da sosyal medya ile ilgilenen kişiler, paylaşım ya da düzenleme yapacakları sırada en çok resim bulma konusunda sıkıntılar yaşamaktadırlar. Grafik tasarım ya da PhotoSop ile uğraşan kişiler, logo ya da afiş tasarımları gibi  işlerinde kullanabilecekleri telifsiz, Ücretsiz Stok  Resim bulma konusunda sıkıntı yaşadıklarını görmekteyiz. Bu yazımız içerisinde bu gibi sorunlar yaşayan kişiler için Kaliteli Ücretsiz Stok Resim Siteleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

ShutterStock

Dünyanın en büyük kaliteli Stok Resim Sitesi olarak gösterilen ShutterStock, içeriğinde 200 milyondan fazla resim barındırarak üyelerine hizmet vermeye çalışmakta. Bu platform içerisinde paylaşılan resimler sadece bireysel olarak kullanılması durumunda ücretsiz olarak sunulmakta. Eğer ticari bir amaç için kullanım yapacaksanız her kullandığınız resim için ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz.

StockVault

Kullanıcılara kendi çektiği resimleri dahi yükleme olanağı sunan StockVault, bünyesinde yer alan resimlerin tamamını ücretsiz olarak vermekte. Arşiv konusunda rakiplerine oranla geri planda kalsa da bu alandaki en iyiler arasına girmeyi başarmış durumda.

StockSnap

İçeriğinde tamamen yüksek çözünürlüklü Stok resimler barındıran StockSnap, kullanıcılarına, etiket ve kategorilere göre aramalar yapmalarına ve isteklerine daha kısa süreler içerisinde ulaşmalarına olanak sağlamakta. Bu platformunda arşiv konusunda sıkıntılar çektiklerini söyleyebiliriz.

Pixabay

İçerisinde 1,500,000’dan fazla Stok resim bulunduran Pixabay, alanındaki en iyi arşiv sitelerinden birisi olarak gösterilmekte. Stok resimlerinin tamamını ücretsiz bir şekilde sunan platform, Türkçe dil desteği sunmasından dolayı da birçok kişi tarafından desteklendiğini söyleyebiliriz.

Pexels

Akla gelebilecek her kategori için on binlerce ücretsiz stok resim paylaşımında bulunan Pixels, yine ücretsiz olarak hizmet veren platformlar arasında yer almakta. Ücretsiz olarak sunmuş olduğu resimlerin hemen hemen tamamının yüksek çözünürlüğe sahip olduklarını söyleyebiliriz.

Lifeofpix

Üyelerinin kendilerine ait stok fotoğraflarını paylaşmalarına bile izin veren Lifeofpix, tamamen ücretsiz bir şekidle kaliteli stok paylaşımında bulunan bir platform olarak gösterilmekte. Yüksek çözünürlüklü bir arşiv oluşturmak istemesinden dolayı içeriğinde çok fazla alternatif seçeneklerin bulunmadığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir