İtunes Telefonumu Görmüyor Sorunu Çözümü

iPhone marka telefonların sıklıkla ortaya çıkardığı sorunlar arasında yer alan İtunes Telefonumu Görmüyor Sorunu Çözümü kişilerin telefonlarına dosya transfer işlemi yapmanın önününe geçmekte. Bilgisayarlar ve telefonlar arasındaki bağlantıyı oluşturan UBS kabloları takmamız durumunda telefonlar şarj olsa dahi İtunes bağlantısının yapılamadığını görmekteyiz. Bu yazımız içerisinde İtunes Telefonumu Görmüyor Sorunu Çözümü sorununu birden fazla öneriler ile çözmeye çalışacağız.

İtunes Telefonumu Görmüyor Sorunu

  • Kullandığınız iPhone telefonlarında eğer ekran kilidi var ise önce kilidi açıp sonra USB kablosu ile bilgisayar bağlantısı kurmanızı öneriyoruz. Ekran kilitleri çoğu zaman telefonlardaki dosyalar üzerine koruma getirmektedir.
  • Kullanılan USB kablolarında arızalar meydana gelebilir. Telefonlarınızın şarj olması durumu kabloların sağlam olup olmadığını göstermez. İtunes’e bağlanamama sorunuzu USB kablonuzu değiştirerek de çözebilirsiniz.
  • Bilgisayarlarda bulunan antivirüs programları bilgisayarlara dışarıdan bağlanmak isteyen her türlü sistem gereçlerine idari tedbirler koyarak bağlantının engellenmesine neden olmaktadır. İtunes Telefonumu Görmüyor Sorunu Çözümünü antivirüs programlarını devre dışı bırakarak da sağlayabilirsiniz.
  • iPhone cihazların kendi şarj ve USB sistemleri ile İtunes bağlantısı yapmak bazı durumlarda başarısızlıklar meydana getiriyor.  Kullandığınız telefonları en az 30 dakika kapalı duruma getirerek bağlantının tekrar kurulmasını sağlayın.
  • İtunes Telefonumu Görmüyor Sorunu Çözümü için bir diğer önerimiz ise sahip olduğunuz bilgisayarların masaüstüne girip sağ tık yaparak özelliklere girin. Burada yer alan Apple Device aygıtının üstüne aygıt güncelleştirilmesi yaptırmayı deneyin.
  • İtunes Telefonumu Görmüyor Sorunu Çözümü için yukarıda yer alan maddelerin işe yaramaması durumunda son öneri olarak Apple’ın kendi destek birimi olduğunu söyleyebiliriz. Destek sistemine giren kişiler hem telefon desteği üzerinden hem de sitede yer alan canlı destek bölümü üzerinden iletişime geçerek sorunlarına çare bulabilirler.

İtunes Telefonumu Görmüyor Sorunu Çözümü konusunu yukarıda maddeler halinde açıklamaya çalıştık. Genel olarak kullanıcıların yaşamış olduğu sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirmiş olduğumuzu, bunlar dışında telefonların donanımlarında meydana gelen sorunlarında bağlantılar üzerine etki ettiğini söyleyebiliriz. Tüm aşamaları yerine getirmeniz durumunda çözüm sağlayamadı iseniz telefonunu garanti servisine göndermenizi ve incelenmesi istediğinizi belirtmenizi öneriyoruz.

2 Yorum

  1. Geri bildirim: iPhone Rehber Yedekleme
  2. Sağolun sayenizde sorunu çözüme ulaştırabildim. Ama baya uğraştım yinede 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir