İphone Sarj Olmuyor Sorunu Çözümü

İphone Sarj Olmuyor Sorunu Çözümü

Dünyanın en iyi mobil işletim sisteminin kendisinde bulunduğunu belirten Apple, sahip olduğu işletim sisteminin rakiplerine oranla daha güvenilir, daha gelişmiş, daha sistematik olduğundan belirtmekte. IPhone telefonlarında olan ilgi dünyanın genelinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça popülerdir. Birkaç yıl öncesine kadar iPhone sahibi olan kişilerin zengin, gelir düzeyi yüksek kişiler olduğu düşünülmekte idi. Artık bir çok kişinin elinde bulunan iPhone telefonlar krediler sayesinde kolay bir şekilde elde edilmekte. IPhone kullanıcı sayısının son zamanında artması ile beraber ortaya çıkan sorunların da arttığını görebiliriz. Bugün bu yazımızda, İphone Sarj Olmuyor Sorunu hakkında bilgi edinmek isteyen kişilere şarj sorununu nasıl düzenleyebileceklerini anlatmaya çalışacağız.

iPhone Şarj Sorununu Çözmek için Neler Yapılabilir?

IPhone telefonlarda görünen şarj sorunu nedeni birden fazla olabilmekte. Meydana gelen sorunlarla ilgili hazırladığımız birçok çözüm önerisinde uygulamanız durumumda telefonlarınızı dışarı sorunlarında çareler bulabilirsiniz. Aşağıdaki adımlarla yapmanız gerekenler ayrıntılı olarak sunulmuştur;

  • Öncelikle iPhone telefonlarının kesinlikle orjinal bir şarj aleti ile şarj edilmesi gerekmekte. Ürünün çakma olarak adlandırılan sahte şarj aletleri ile yapılan ya da bilgisayar üzerinden yapılan güç doldurma işlemleri bu sorunun ortaya çıkmasına neden olmakta. Elinizde bulunan şarj aletlerini farklı bir iPhone telefonu şarj ederek çalışıp çalışmadığını deneyebilirsiniz. Eğer farklı bir cihaz şarj oluyorsa bu durumun telefonu teknik donanımlarında meydana gelen bir arızadan kaynaklandığını söyleyebiliriz.
  • Şarj aleti ile ilgili bölümü geçen kişiler, telefonlarının teknik arızalarından dolayı şarj olmadığını görebilirler. Bu durumun çözümü için, ilk olarak cihazlarınıza bir resetleme işlemi yapmanız gerekmekte. Güç düğmesi ile Home tuşuna 10 saniye kadar basılı tutan kişiler telefonlarını resetlendiğini görecekler. Bu işlemin telefonlarınıza herhangi bir zararım getirmeyeceğini hatırlatmak isteriz.
  • Buraya kadar yapılan işlemlerde halen telefonun şarj problemi gösteriyorsa alternatif bir çözüm önerimiz daha var. Ligtning olarak adlandırdığımız iPhone şarj kablosu giriş bölümünün tıkalı olduğunu söyleyebiliriz. Şarj kablolarını taktığımız yer olan bu bölümü bir kürdan ya da diş fırçası aracılığıyla temizleyerek güç aktarımını devam etmesine olarak sağlayabilirsiniz.
  • Son olarak her şeyi yapmalarına rağmen bir türlü telefonlarının şarj olmasını sağlayamamış kişiler telefonlarını bütünüyle sıfırlama yapmaları gerekmekte. Fabrika ayarlarına dönüş olarak adlandırılan bu işlem, telefonlarınızda şarj olumuna engel herhangi bir durum varsa kökünden silerek telefonlarınızın ilk günkü gibi görünmesine olanak sağlamakta.

Yukarıdaki tüm adımların uygulanmasına karşın eğer şarj sorunu halen devam ediyorsa bu durumda yapılacak tek şey cihazların Apple teknik servisine götürülerek çözümlenebilir. Teknik servis varsa donanımsal sorun parçalarını değiştirerek cihazların şarj olmalarına kaldıkları yerden devam ettirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir