iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

Birçok iPhone kullanıcısı nasıl yapılacağını bilmediği için iPhone rehberi sim karta aktarma konusunda sorunlar yaşıyor. Sorunlar yaşayan kullanıcılar Apple’a bu konuda birçok şikayet bildiriyor ve sorunu nasıl çözebilecekleri konusunda araştırma yapıyor. Apple’ın üretmiş olduğu iPhone serisi cep telefonları Android işletim sistemine sahip telefonlara oranla çok daha fazla işlem kısıtlamasına maruz kaldığı doğru. Yaşanılan bu kısıtlamalar arasında rehberinizi sim kartınıza aktarma işlemleri de yer alıyor. Peki, tüm bu kısıtlamalara rağmen iPhone rehberi sim karta nasıl aktarılır merak ediyor musunuz?

Numaraları farklı cihazlara aktarabilmek için Apple Store üzerinde bazı uygulamalar yer alıyor olsa da Türk insanı bu uygulamaları tercih etmekten kaçınıyor. Aslında oldukça doğru bir karar verdiğimizi söylersek yanlış olmaz. Bu gibi uygulamalar çoğu zaman verileri sistemlerine kaydederek yakınlarımız ve diğer kişiler telefon numarası ve isim bilgilerini daha sonrasında kullanmak adına kayıt altına alıyor olabilir. Bu nedenle birçok kişi tarafından bilinen ve güvenilir bir uygulama tercihinde bulunmak güvenliğiniz açısından daha iyi bir sonuç verecektir.

iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

Maalesef iPhone cihazınızın rehber alanında yer alan kişileri sim karta aktarmanız sistemsel olarak mümkün değil. iOS alt yapısını kullanan iPhone cihazları maalesef bu işlemi desteklemiyor. Bu nedenle harici uygulamalar kullanarak rehberinizi yedeklemeli ve farklı cihazlarda tekrardan kullanmak için aktarmalısınız. Rehberinizi mail adresinize göndererek e-posta üzerinde yedekleyebilir ve daha sonrasında kullanacağınız cihaza rahatlıkla aktarabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz tavsiye ettiğimiz güvenilir program ise “My Contacts Backup” ismini taşıyan uygulama. İndirmek için bu https://itunes.apple.com/tr/app/my-contacts-backup/id446784593?mt=8 bağlantıya tıklayınız.  iPhone rehberini sime kopyalama mümkün olmasa da bu şekilde bir yol izleyerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Rehberinizi e-posta adresiniz aracılığıyla koruyabilmek ve yedeklemek için kullanmanız gereken uygulamanın adını verdik. Bu uygulamayı yüklemeniz ardından çalıştırmalısınız. Daha sonrasında ise şu adımları takip etmeniz yeterli;

  1. Uygulama açılışında sistem size uygulamanın rehberinize erişmek istediği yönünde bir uyarı verecek. Bu uyarıya “Tamam” diyerek erişim iznini vermelisiniz.
  2. Uygulamanın açılması ardından “Yedekle” yazısına basarak rehberinizde yer alan numaraların yedeklenme işlemini başlatabilirsiniz.
  3. Bu uygulama sayesinde herhangi bir sim kart ya da bilgisayar kullanmanız gerekmeksizin rehberinizin yedeklenecek ve e-posta adresinize gönderilecektir.

Tüm bu işlemleri uygulamanız ardından ıphone dan sim karta rehber kopyalama yapamamış olsanız dahi rehberiniz güvenli bir şekilde e-posta adresinizde korunacaktır. İlerleyen güncellemeler sonucunda Apple, iOS işletim sisteminin sim kartlara rehberi aktarma özelliğini getirmesi halinde sizleri bu konuda bilgilendireceğiz. Fakat iphone numaraları sim kaydetme konusunda maalesef güncel durumda sizlere maalesef yardımcı olamıyoruz.

Sim Kartta Bulunan Kişileri iPhone Cihaza Aktarma

Bu anlatacağımız işlem sim kartınızda bulunan numaraları telefonunuza kaydetmenize yaramaktadır.

  • Öncelikle “Ayarlar” uygulamasına giriş yapın.
  • Mail, Kişiler, Takvimler adlı menüye tıklayın
  • Karşınıza çıkan “Sim’deki Kişileri Aktar” butonuna tıklayın.
  • Bu işlemleri yaptığınızda sim kartınızda bulunan numaralar iphone cihazınıza kaydedilecektir.

İlgili Yazı: İphone Rehber Yedekleme adlı yazımız ile nasıl rehber yedekleme işlemini yapacağınızı anlattık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir